САТИРА: Кирило Буданов заявив, що ЗСУ психологічно взяли Крим

САТИРА: Кирило Буданов заявив, що ЗСУ психологічно взяли Крим

12 Червня 2023
FacebookTwitterTelegram
331

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

На початку червня в мережі поширили заяву, яку нібито 1 червня 2023 року зробив Кирило Буданов, начальник ГУР Міноборони України: «Сьогодні в окупантів свято: нібито ми не дотрималися обіцянок увійти до Криму до кінця весни. Але є таке поняття, як психологічний контрнаступ, — навіяти ворогові неминучість поразки. Вважаю, це нам повністю вдалося. Чисто психологічно Крим ми взяли».

Однак це — вигадана новина, опублікована в сатиричному телеграм-каналі.

Ми вирішили пошукати «цитату Буданова» у каналах, які регулярно публікують вигадані сатиричні новини. Виявилося, що вперше «новину» опублікували 31 травня 2023 року в телеграм-каналі «а вот мой яндекс кошелек». В описі каналу вказано: «Пародія, сатира на політичну дійсність, тільки перевірені фейки»

Раніше VoxCheck писав про публікації з цього каналу, які намагалися видати за реальні новини. Наприклад, про історію, як Трамп із родиною регулярно дивиться виступи путіна або як представник ЄС закликає росіян не стріляти в «європейських найманців».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний