САТИРА: Міністр оборони Румунії попросив Україну перенести бойові дії далі від спільного кордону

САТИРА: Міністр оборони Румунії попросив Україну перенести бойові дії далі від спільного кордону

28 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
259

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито міністр оборони Румунії Ангел Тілвар попросив українську владу перенести бойові дії далі від спільного кордону. «Ми знаємо про російську агресію, ми співпереживаємо народу України. І переконливо просимо не втягувати в конфлікт сусідні країни, які вам допомагають. Виступаю з пропозицією і проханням перенести ваші підприємства і казарми якомога далі від нашого спільного кордону, щоб не виникало ситуацій, коли наша територія піддається атакам противника», — ніби сказав посадовець.

Утім, ця новина повністю вигадана, вперше її публікували у сатиричному каналі. Ангел Тілвар не робив таких заяв, повідомлення спростували у Міноборони Румунії.

Скриншот допису

Нам не вдалось знайти цю цитату міністра оборони Румунії. Цитату не публікували у місцевих медіа, на сайті або у соціальних мережах Міноборони країни. Також її немає на особистих сторінках Ангела Тілвара. Новину поширювали лише російські медіа та користувачі у мережі. Першу згадку нам вдалось зафіксувати у телеграм-каналі  «Империя очень зла».

«Империя очень зла» — телеграм-канал, який публікує сатиричні повідомлення. Авторка каналу вказує, що написане є художньою вигадкою, а всі збіги випадкові. Раніше ми спростовували сатиричне повідомлення, яке поширили у цьому телеграм-каналі, нібито Мая Санду повідомила, що готова дозволити ЗСУ зайти на територію Молдови.  

Фахівці з інформації та зв’язків з громадськістю Міністерства національної оборони Румунії на платформі «Inforadar» спростували інформацію, нібито відомство зверталось до української сторони, аби останні воювали далі від спільного кордону. Експерти зазначили, що новина є абсурдним вкидом російської пропаганди. 

«Поширення такої брехні, очевидно, спрямоване на відволікання уваги громадськості від відповідальності збройних сил російської федерації за воєнні злочини, скоєні шляхом незаконних і невиправданих атак на населені пункти та цивільну інфраструктуру України. А також відволікання від небезпеки, яку ці агресивні та безвідповідальні дії несуть для України, сусідніх країн і безпеки регіону», — вказали працівники «Inforadar». Наприкінці заяви вони також закликали росію припинити жорстоку і незаконну війну та поважати суверенітет України.

Після виходу із Чорноморської зернової угоди росія почала масовані атаки на українську портову інфраструктуру в Одеській області, яка межує з Румунією. Вперше уламки російського безпілотника на території Румунії виявили 5 вересня у повіті Тулча. БПЛА був націлений на українську портову інфраструктуру в Одеській області. Після чого у коментарі Antena 3 CNN Ангел Тілвар заявив, що після серії російських атак Румунія посилить заходи безпеки. 

«У нас буде більше спостережних пунктів, більше патрулів. Разом із тим обладнання, яке ми використовуємо, яке технічно може покрити територію, залишається в робочому стані і перебуває у стані особливої та посиленої готовності», — повідомив він. Посадовець додав, що збирається відвідати прикордонне з Україною село Кілію, Плауру, місто Глац, щоб запевнити людей, що влада бере на себе обов`язок підтримувати мир та безпеку в регіоні.

9 та 13 вересня уламки російського БПЛА знайшли у тому ж повіті. Щоб захистити румунських громадян, які живуть біля кордону з Україною, військові Румунії почали будівництво двох укриттів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний