Шлюби та розлучення в Україні

Шлюби та розлучення в Україні

Photo: unsplash.com / Hannah Busing
16 Лютого 2024
FacebookTwitterTelegram
847

Ми вирішили подивитися, чи вплинула повномасштабна війна на кількість шлюбів і розлучень в Україні.

Загальна кількість шлюбів і розлучень у 2022 та 2023 роках була вищою, ніж у 2020 році, коли зі зрозумілих «ковідних» причин кількість шлюбів упала на 30% порівняно з попереднім роком (рис. 1). Оскільки у 2022-23 роках багато людей виїхали з України, можемо припустити, що кількість шлюбів та розлучень на особу виросла. Втім, оскільки Держстат не публікує кількість населення, ми не можемо сказати про це точно (рис. 2). 

На рис. 3 ми розглядаємо віковий розподіл чоловіків та жінок, які вступають у шлюб, з 1991 року. Можна побачити, що в середньому жінки одружуються у більш ранньому віці, ніж чоловіки, проте з 1991 року шлюбний вік як чоловіків, так і жінок виріс – зокрема, практично ніхто не вступає у шлюб у віці до 18 років, тоді як протягом 1990х років серед жінок ця частка становила близько 10%.

Рисунок 1. Кількість шлюбів та розлучень за рік

Джерело: Держстат, Мінюст, ЄДРСР. Примітка. Держстат збирає дані з РАДСів та реєстрів судових рішень. За 2022-23 роки ми використали ті самі джерела даних.

Рисунок 2. Кількість шлюбів та розлучень на 1000 осіб наявного населення

Джерело: Держстат. Примітка: оскільки даних про населення за 2022 та 2023 роки Держстат не публікує, розрахувати відповідні показники за ці роки неможливо.

Рисунок 3. Віковий розподіл чоловіків та жінок, які одружуються

Джерело: Держстат. Примітка: жінки показані на лівій половині графіка, чоловіки - на правій

Автори

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний