ТОП-10 статей VoxUkraine у 2016 році. Версія читачів | VoxUkraine

ТОП-10 статей VoxUkraine у 2016 році. Версія читачів

11 Січня 2017
FacebookTwitterTelegram
3000

У 2016 році VoxUkraine опублікував 219 статей різної тематики. Багато з них стосувалися реформ у сфері економіки, зміни підходів у політиці та місця України у світі. У нас також було багато матеріалів в рамках проектів VoxCheck, IMoRe, DataVox, а також десятки спецпроектів. Серед них ми виокремили 10 матеріалів, які привернули найбільшу увагу наших читачів.

1. Мовний бар’єр: як майже професори і майже доценти руйнують зачатки майже реформи освіти

Ректори українських вишів у розпачі: в країні майже зупинився конвеєр з “випуску” професорів і доцентів. З початку 2016-го звання професора та доцента отримала лише 21 людина, проте в минулі роки їх кількість була більшою за 5 тисяч. Який іспит зупинив тисячі найосвіченіших людей країни і що треба змінити: складність іспиту чи якість абітурієнтів?

2. Невидимі зв’язки: Кому належить банківська система України

У сучасному фінансовому світі не припиняється боротьба між тими, хто прагне сховати гроші і активи, і тими, хто намагається їх відшукати. Центробанки – один з ключових гравців у команді тих, хто шукає. Вони борються з відмиванням грошей (anti-money laundering), приховуванням “сірих” транзакцій (related-party lending), приховуванням прав власності (ultimate beneficial ownership). Перераховані завдання нетривіальні і вимагають відповідних методів вирішення. У цій статті ми пропонуємо читачам детальний аналіз всієї мережі власників українських банків.

3. Два роки після Майдану. Що насправді змінилося в Україні 

Цифри і факти показують, що змінилося за два роки в державі, яка змогла завоювати собі право на радикальні зміни.

4. Велика Газова Суперечка на Шустер-LIVE: Юлія Тимошенко VS Олег Прохоренко та Юлія Ковалів. В чиїх Газових Аргументах Більше Помилок. Частина Перша

Скільки насправді коштує український газ? Чи достатньо газу українського видобутку для потреб населення? Скільки Нафтогаз заробляє на продажі кожної тисячі кубометрів газу українцям? Чи російський газ дешевше за європейський? Юлія Тимошенко в своїй годинній промові на Шустер-LIVE підняла газові питання, які турбують українців. VoxCheck відібрав найважливіші тези з її виступу та розібрався, де помиляється Тимошенко. В наступному буде перевірка контрпромов голови “Укргазвидобування” Олега Прохоренка та заступника міністра економіки Юлії Ковалів.

5. Зустріч в Берліні: Хто вийшов переможцем з переговорів. Погляд з Вашингтону

За тиждень, що минув після переговорів “нормандської четвірки” оцінка їх результатів в українських ЗМІ коливалась від “продажу національних інтересів” до “Порошенко всіх перехитрив”. VoxUkraine звернувся до співробітника Белферского центру науки і міжнародних відносин Миколи Мурського, який досліджує процес побудови миру в Донбасі, з пропозицією тверезо оцінити Берлінську зустріч.

6. Погані рішення: Як побудувати найбіднішу країну Європи

Україна – бідна країна, невиправдано бідна. За даними Світового банку, в 2015-му на одного українця припадало $7 450 валового доходу (за ПКС) – це менше, ніж на жителя Іраку, Монголії, Албанії та ще 109 країн. Але куди гірше не розмір показника, а його динаміка. За 25 років цей показник погіршився на 23 відсоткові пункти, а країна скотилася з 55 місця на 112. Всі сусіди України, за винятком Молдови, виявилися набагато успішніші в економічному плані. Чому? VoxUkraine знайшов і вивчив сім найбільш шкідливих і деструктивних рішень українського уряду і депутатів за 25 років незалежності.

7. Екватор Президента. Які обіцянки виконав Петро Порошенко за першу половину строку

За два з половиною роки Президент підписав асоціацію з ЄС, значним чином підвищив фінансування армії та майже забезпечив безвіз. Але інші зміни, які пообіцяв Порошенко, лише розпочаті

8. VoxCheck. Страх і Неправда на «Шустер-Live»: Дюжина Міфів про Ціну Долара та Українську Економіку

Гривня по сім, індекс Біг-Мака, контроль за цінами, російські банки, які валять гривню, Нацбанк, що друкує сотні мільярдів… VoxUkraine проаналізував аргументи, що пролунали в ефірі «Шустер-Live» від 22 січня на тему девальвації гривні, та виділив дванадцять найгрубіших і часто тиражованих помилок та перебільшень. Авторами таких аргументів виявилися: Савік Шустер, Олександр Савченко, Олег Ляшко, Володимир Лановий, Олександра Кужель і Віктор Ющенко.

9. VoxCheck року. Звинувачення на мільярди: Скільки правди в брошурі Сергія Тарути

Брошура народного депутата Сергія Тарути під назвою “Гонтарева. Загроза економічній безпеці України” спричинила багато шуму та розділила політиків та експертів на два табори: тих, хто за Таруту, та тих, хто за голову Нацбанку Валерію Гонтареву. VoxCheck перевірив більшість фактів з брошури і виявив, що майже всюди правильні дані використовуються маніпулятивно. В наступному випуску VoxCheck чекайте перевірку аргументів його опонентів – Валерії Гонтаревої та її заступників.

10. Згасаючий регіон: що про економіку так званих ДНР/ЛНР кажуть фото зі супутників

Ця стаття оцінює економічну ситуацію в зачеплених війною районах на Сході України. З огляду на те, що офіційні статистичні дані не доступні, ми використовуємо зміни в інтенсивності нічного освітлення, зафіксовані за допомогою супутників, щоб оцінити, в якій мірі війна знищила економіку, і чи можна спостерігати якесь відновлення в результаті Мінська ІІ.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний