«Це наша спільна реформа, тому ми маємо робити її разом». Закриття курсу та нагородження переможців | VoxUkraine

«Це наша спільна реформа, тому ми маємо робити її разом». Закриття курсу та нагородження переможців

5 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
2015

Онлайн-курс викликав неабияку цікавість серед активістів ГО та журналістів – ми отримали понад 200 заявок. Третього березня ми привітали та нагородили найактивніших учасників і тих, хто вчасно та якісно виконав усі домашні завдання.

Онлайн-курс проводять ГО «Інтерньюз-Україна» та VoxUkraine в рамках проєкту Інституту висвітлення війни та миру (IWPR) за підтримки МЗС Королівства Норвегії та у партнерстві з USAID EDGE.

Детальна інформація про курс за посиланням.

Нотатки з урочистого відкриття курсу та першого модулю «Приватизація»за посиланням

Нотатки з другого модулю «Оренда»за посиланням.

У курсі брали участь представники ГО та журналісти з усієї України. Спікери курсу не лише ділилися знаннями, а й перевіряли домашні завдання та виставляли за них бали. Тому курс не був “легкою прогулянкою”.

Троє найкращих студентів – Вероніка Хорольська із Запоріжжя, аналітикиня та журналістка-розслідувачка із «Запорізького центру розслідувань», Дмитро Климук із Луцька, що очолює ГО «Центр Юридичної Допомоги» та Владислав Боднар із Вінницької агенції журналістських розслідувань. Вони отримали можливість замовити експерт-досьє від YouControl та стажування в організаціях, які самі обрали.

Всі активні участники, які сумлінно виконували завдання спікерів, також отримали можливість менторства та стажування від Тексти.org, TI Україна та VoxUkraine, безкоштовний доступ до системи YouControl, підписки на ресурси НВ та журнал Forbes  Україна.

Заступниця Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Світлана Панаіотіді та Голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко привітали фіналістів і подякували за бажання розібратись у реформі та якісно її висвітлювати.

Модерував дискусію директор програмної діяльності ГО “Інтерньюз-Україна” Андрій Кулаков.

“Ми у Фонді держмайна на шляху реалізації реформи відчуваємо супротив, що супроводжується міфами, маніпуляціями, інформаційними вкидами. Надзвичайно важливо, щоб громади знали правду а цю правду можете донести тільки ви розібравшись у суті процесів, які відбуваються” – зазначив Дмитро Сенниченко. 

Світлана Панаіотіді також звернула увагу на те, що дуже важливо розуміти процеси приватизації та оренди – для того, щоб висвітлювати їх якісно та об’єктивно. “Ми зі свого боку максимально намагались допомогти вам розібратись у тому, як це все відбувається щоб висвітлювання було не тільки як ми звикли  “зрада!”, але й було послідовним та збалансованим”. 

Вона підсумувала, що що багато потрібно зробити для втілення реформи, і що поштовх приватизації та оренді можуть дати саме активісти на місцях. 

“Це наша спільна реформа тому ми маємо робити її разом. Я дуже сподіваюсь, що отримані знання допоможуть вам контролювати ці процеси”. 

Від першого до третього. Що вивчали учасники?

Перший модуль був присвячений прозорій приватизації. Тарас Єлейко, заступник Голови Фонду держмайна, та Владислава Грудова, керівниця проєктного офісу ДП «Прозорро.Продажі» розповіли про те, чим відрізняється велика та мала приватизація, у чому секрет успіху ефективного продажу активів, де шукати інформацію про об’єкти приватизації, а також що таке система Прозорро. Продажі і в чому її переваги.

Лектори другого модулю, Владислав Уривський, проєктний менеджер ДП «Прозорро.Продажі» та Анна Уляницька, позаштатна радниця Першого заступника голови ФДМУ розповіли про нормативну базу оренди, суб’єктів орендних відносин, що таке оренда першого та другого типу, як нараховується орендна плата та гарантійний внесок.

Протягом третього модулю представники Transparency International Ukraine, Texty.org. та YouControl Христина Зелінська, Денис Губашов та Анжела Підхомна розповіли про те, як відкриті дані можуть допомогти місцевим журналістам та громадським активістам протидіяти корупції, що можна зробити за допомогою інструмента YouControl та як відслідковувати типові помилки та порушення у лотах приватизації та оренди. 

Дякуємо спікерам за ґрунтовний виклад матеріалу, домашні завдання та зворотній зв’язок, а учасникам – за наснагу, мотивацію та активну участь.

Створення курсу було б неможливе без підтримки Інституту висвітлення війни та миру (IWPR) та USAID EDGE. Дякуємо донорам за підтримку важливих для України реформ приватизації та оренди, а також за те, що створюєте можливості для громадського сектору та журналістів розібратися у цих процесах.

Автори

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний