Цінні папери в активі банків (окрім НБУ)

Цінні папери в активі банків (окрім НБУ)

Photo: ua.depositphotos.com / wisitporn
1 Грудня 2023
FacebookTwitterTelegram
725

Національний банк оновив дані про цінні папери, які містяться в портфелях українських банків. Як показує червона лінія на графіку, частка державних цінних паперів останніми роками сягнула майже 100%. Це відбулося не лише через зростання випуску державних цінних паперів, зокрема у валюті, але й через зниження обсягу цінних паперів, випущених приватними компаніями, у портфелях банків. Вочевидь, підприємства надають перевагу іншим способам отримувати фінансування – переважно кредитам.

Джерело: дані НБУ. Примітка: НКОДГ – сектор некомерційних організацій, що обслуговують домашні господарства

Найбільш помітним за останні роки було зростання обсягу державних цінних паперів у банках на 64% у 2020 році, під час пандемії. Однак, це зростання не було рекордним: наприклад, за 2008 та 2010 роки обсяг ЦП у портфелях банків виріс майже втричі. Це відбулося з одного боку тому, що уряду потрібні були гроші для фінансування видатків під час кризи, а з іншого – через зниження бажання банків інвестувати у приватний сектор зумовлене зростанням невизначеності.

Автори

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний