«Економісти повинні не говорити про ВВП, а досліджувати суспільні процеси» – Віталій Проценко | VoxUkraine

«Економісти повинні не говорити про ВВП, а досліджувати суспільні процеси» – Віталій Проценко

22 Січня 2020
FacebookTwitterTelegram
670

Економіст VoxUkraine Віталій Проценко раніше працював як фінансово-економічний аналітик у приватних компаніях, але йому не вистачало масштабу і розмаху, тож він подався в громадський сектор. Водночас хотів належати до інтелектуальної тусовки, а ще – застосовувати свої знання на практиці і займатися такою економікою, якою її бачать в світі. Так зрештою потрапив у VoxUkraine. 

За словами Віталія, в Україні економісти – це люди, які говорять про ВВП та інфляцію, в світі ж вони досліджують суспільні процеси. Саме цьому він зараз навчається в Київській школі економіки: робити економічний аналіз за допомогою кількісного інструментарію. 

Віталій займається комунікацією досліджень економістів, які говорять про вирішення українських проблем чи проведення реформи. Жаліється, що чимало вітчизняних полісімейкерів, хоча й розбираються в економіці, не мають комплексного підходу, який пропонують дослідники. Тож його ціль – показати, що світовій економічній науці є що сказати про українські реалії, і зробити це зрозумілою для широкого загалу мовою. 

Віталій не вірить в існування «срібної кулі», здатної принести швидкі зміни, адже більшість проблем є системними. Найбільшою серед них він вважає «капіталізм для своїх», коли ринкова економіка працює таким чином, що найбільші вигоди в ній отримують не ті, хто має найкращі ідеї, продукт чи навички, а ті, хто має доступ до політичних посад і пов`язаних з ними привілеїв. Вирішення цієї проблеми дасть людям стимул інвестувати в бізнес свої кошти і навички і призведе до економічного зростання, навіть більше до зміни самого суспільства.  

У вільний час (а його небагато) Віталій ходить до тренажерки чи на спортмайданчик, колись займався пауерліфтингом, але зараз робить це більше для підтримання форми. Дивиться фільми Лінча, фон Трієра, Нолана, полюбляє трилери. Жодного дня не проводить без кави з шоколадом і книжки. Перевагу віддає економічному нонфікшну і щойно закінчив останню працю Аджемоглу і Робінсона. 

Дитячу допитливість, конструктивний скептицизм і схильність шукати нові пояснення явищ, на які вже існує загальноприйнятий погляд, Віталій називає своїми головними якостями. Знайомі вважають Віталія «повернутим» на своїй справі через здатність займатися нею безперервно. Сам Віталій не спішить спростовувати це твердження і додає, що щасливий з того, що його захоплення зрештою стали роботою. Тепер прагне розвиватися в цій сфері і зрештою самостійно робити дослідження академічного рівня.

Автори

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний