Розглянемо кількість мігрантів за статистикою ООН. Останні доступні дані – за 2019 рік. ООН визначає «мігранта» доволі широко – це людина, яка народилася в одній країні, а живе в іншій (при цьому не враховується національна (само)ідентифікація людини).
Ці дані не включають незареєстрованих мігрантів та людей, які не мають постійного статусу в країні перебування – наприклад, трудових мігрантів, які приїжджають на кілька місяців, а тоді їдуть додому. Дані ООН відображають довгострокову міграцію.
Наступний графік показує, що як частка населення народжених в Україні найбільше в Росії та Білорусі. Теоретично принаймні частина цих людей можуть претендувати на отримання громадянства України.
Серед народжених у росії, так само, як і серед уродженців України, найбільша кількість сьогодні живуть на території країн колишнього СРСР.
А найбільша їхня частка - в Казахстані, балтійських країнах, Білорусі та Україні
Втім, кількість не завжди означає якість. Навіть невелика кількість, але добре організованих, людей, може мати помітний вплив на суспільство, в якому живе.
Застереження
Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний