На фоні безпекових засторог через розповсюдження коронавірусу (Covid-19) важливо зберігати спокій та дотримуватися правильних превентивних заходів. Щоб не піддатися паніці, необхідно отримувати актуальну та надійну інформацію щодо стану епідемії, заходів перестороги та протидії.
Розробка вакцини
Трекер вакцини
Covid vaccine tracker: when will we have a coronavirus vaccine?
The Guardian створила на своєму сайті сторінку, де у режимі реального часу можна отримувати дані про існуючі проекти розробки коронавірусної вакцини.
Наразі у світі є 139 проектів вакцини, за якими ще не розпочалося тестування, 25 проектів у першій фазі, 17 у другій та 7 у третій (широке тестування).
Фінансування медичних проектів
Coronavirus: 23 new research projects to receive €128 million in EU funding
Європейська Комісія профінансує 23 нові науково-дослідні проекти на суму 128 мільйонів євро у рамках боротьби з пандемією коронавірусу. У 23 проектах, що увійшли до списку фінансування, беруть участь 347 дослідницьких груп з 40 країн, у тому числі 34 учасники з 16 країн за межами ЄС.
Нові проекти охоплюватимуть:
- Перенаправлення виробництва для швидкого виробництва життєво необхідних медичних матеріалів та обладнання, необхідних для тестування, лікування та профілактики коронавірусної хвороби.
- Розробку медичних технологій та цифрових інструментів для поліпшення виявлення, спостереження та догляду за пацієнтами, наприклад, шляхом розробки нових пристроїв для швидшої, дешевшої та простішої діагностики (включаючи віддалену) плюс нових технологій захисту медичних працівників.
- Аналіз поведінкових та соціально-економічних наслідків реакцій урядових та громадських систем охорони здоров’я.
- Посилення співпраці країн ЄС та міжнародних організацій за допомогою мережевих науково-дослідних установ, які збирають дані про догляд за пацієнтами, щоб забезпечити дослідження факторів ризику, безпеки та ефективності лікування та потенційних стратегій боротьби проти коронавірусу.
Власний досвід
Заходи стримування
How China Controlled the Coronavirus
Викладач Сичуанського університету у Китаї ділиться досвідом своєї роботи у країні під час спалаху коронавірусної хвороби — та розповідає про те, яким чином Китай намагався стримати розповсюдження вірусу.
Детальніше про епідемію очима очевидця читайте у матеріалі.
Перебіг хвороби
I’m a COVID-19 long-hauler and an epidemiologist – here’s how it feels when symptoms last for months
Американська епідеміологиня, яка чотири місяці тому отримала позитивний тест на коронавірус, ділиться власним досвідом випадку, коли симптоми хвороби тривають кілька місяців — і що це може означати для хворих у довгостроковій перспективі.
Міфи
Застуда захищає від коронавірусу
Coronavirus: does the common cold protect you from COVID?
Вчені розглядали можливість крос-імунітету — чи справді зараження більш м’якими формами коронавірусу (не SARS-CoV-2) дозволяє організму людини виробити антитіла, які будуть ефективними також і проти нового коронавірусу. Коротка відповідь на це питання — наразі невідомо. Антитіла можуть бути лише відносно ефективними, можуть бути ефективними, але зберігатися в організмі лише протягом нетривалого часу. Дослідження продовжуються.
Російська вакцина
Росія оголосила, що має вакцину від коронавірусу та починає масштабне виробництво. Проблема полягає в тому, що ця вакцина не пройшла клінічних випробувань, а отже, її ефективність не є доведеною — і використання неперевіреної вакцини може мати негативні наслідки для здоров’я людей, які її отримають.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний