Валовий внутрішній продукт за 2022 рік

Валовий внутрішній продукт за 2022 рік

Photo: ua.depositphotos.com / PiskovaPhoto
14 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
4766

Держстат опублікував уточнені дані про ВВП 2022 року – він знизився на майже 30%. При цьому помітно змінилася структура ВВП (рис. 1) – значно виросли державні витрати (зрозуміло, що це через зростання видатків на армію та на соціальну підтримку через значне зростання безробіття та кількості ВПО). Рис. 2 ілюструє, що найбільше порівняно з 2021 роком скоротилися будівництво, переробна промисловість, діяльність у сфері професійних послуг, тоді як «бюджетні» сектори, такі як освіта та медицина, скоротилися менше. Також відносно непогано почуваються ІТ та сектор фінансових послуг.

Структура ВВП за категоріями кінцевого використання змінилася відповідно – виросла частка кінцевого споживання (за рахунок державного споживання, оскільки приватне споживання скоротилося), скоротилася частка експорту та дещо скоротилася частка інвестицій. Рис. 3 ілюструє скорочення цих категорій. Очікувано – найбільше знизилися експорт та інвестиції.

Рисунок 1. Структура ВВП України, %

Джерело: Держстат

Рисунок 2. Скорочення (зростання) ВВП та окремих секторів у 2022 р. порівняно з 2021 р., %

Джерело: Держстат

Рисунок 3. Скорочення ВВП за категоріями кінцевого використання, %

Джерело: Держстат

Автори

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний