ВІДЕО-ФЕЙК: ВООЗ впроваджувала неперевірені вакцини протягом 32 років | VoxUkraine

ВІДЕО-ФЕЙК: ВООЗ впроваджувала неперевірені вакцини протягом 32 років

6 Липня 2020
FacebookTwitterTelegram
1160

Перевірка фейків у рамках партнерства з Фейсбук

На YouTube-каналі «А если честно» з’явилося відео, у якому російський лікар Світлана Бояринцева розповідає про примусову вакцинацію і шкоду, яку начебто заподіює ВООЗ світовому суспільству. Спростовуємо оманливі тези та неправдиву інформацію спікера. 

Теза 1: Свинной грипп – это медицинская афера, вследствии чего значительно пострадало животноводство многих стран. Заболеваемость была крайне низкой

Після закінчення пандемії свинячого грипу (H1N1) ВООЗ визнала, що вірус виявився не таким небезпечним, ніж очікували. Це пояснюють тим, що вірус не мутував до більш летальної форми. Вакцина також виявилася добре сумісною з циркулюючими вірусами і не мала побічних ефектів від використання. 

Завдяки широкій підготовленості та підтримці з боку міжнародної спільноти навіть країни з дуже слабкими системами охорони здоров’я змогли виявити випадки та негайно повідомити про них.

У той же час дана пандемія була реальною. Оцінюють, що за рік поширення вірусу «свинячого» грипу A/H1N1 у всьому світі померло від 150 000 до 575 000 людей

Вірус свинячого грипу (H1N1) характеризується раптовим виникненням респіраторних захворювань у свиней різного віку. Велика кількість свиней дійсно може постраждати (до 100%), але смертність є відносно низькою (1-4%). 

Крім цього даний тип вірусів циркулює серед популяцій свиней ще принаймні з 1930 року.

Теза 2: Вакцинации от папилломы шейки матки, от столбняка приводили к стерилизации женщин и снижению рождаемости

У 2014 Католицька комісія з охорони здоров’я Кенії у своїй публікації написала що вакцина – це спроба масової стерилізації жінок і виступила проти неї. Однак згодом міністр охорони здоров’я Кенії спростував це твердження. Він також вказав, що вакцина проти правця не несе негативних наслідків для здоров’я і не впливає на репродуктивну функцію жінок. ВООЗ та UNICEF також випустили заяву, де вони запевнили у безпеці вакцини проти правця та назвали протилежне дезінформацією.

Теза 3: Гендиректор ВОЗ Тедрос Гебреисус никогда не был практикующим врачом, он всегда занимался политикой

Тедрос Гебреісус справді не був лікарем-практиком. Але для того, щоб обіймати посаду голови ВООЗ не обов’язково бути практикуючим лікарем. 

Тедрос Гебреісус обіймав посаду міністра закордонних справ Ефіопії з 2012 по 2016 рік. У 2005–2012 рр. він перебував на посаді міністра охорони здоров’я Ефіопії.

Доктор Тедрос Гебреісус здобув ступінь доктора наук з охорони здоров’я в Університеті Ноттінгема та магістра наук з імунології інфекційних хвороб Лондонського університету. 

Теза 4: Сегодня ВОЗ живет практически только на деньги фонда Гейтса и альянса GAVI

Внески у програмний бюджет ВООЗ з Фонду Білла та Мелінди Гейтс, а також із Глобального альянсу вакцин та імунізації (GAVI) є одними з найбільших. Вони становлять 11,41% та 6,49% відповідно від програмного бюджету ВООЗ на 2020-2021 роки.

Однак ці дві організації не є єдиними джерелами фінансування ВООЗ. Найбільший відсоток внесених коштів має США (11,96%). Також значними за величиною є внески Великобританії (5,86%), Німеччини (5,51%) та Європейської Комісії (4,47%). 

Крім цього у ВООЗ немає власників, і будь-хто може зробити внесок в бюджет організації.

Теза 5: Билл Гейтс – сторонник сокращения населения в мире

У 2010 році під час свого виступу на TedTalks Білл Гейтс зазначив, що вакцини можуть сприяти скороченню приросту населення, а не його кількості. 

Ймовірність такого розвитку подій полягає у тому, що з кращою вакцинацією, охороною здоров’я та доступом до медичних послуг (а не тільки вакцинацією) більше дітей буде виживати. А отже, потреба народжувати більше зникне. 

Схожу тезу VoxCheck уже спростовував у цьому матеріалі. 

Теза 6: Вакцины ВОЗ не проходили переаттестацию и внедрялись в производство и практику обманным путем

По-перше, такого поняття, як «вакцини ВООЗ» не існує. ВООЗ не виробляє вакцини, а лише розробляє рекомендації та консультує національні органи та виробників вакцин через свою біологічну програму, Центри співпраці ВООЗ та Експертний комітет ВООЗ з біологічної стандартизації (ECBS). 

Таким чином, за допомогою цього механізму національні регуляторні органи інформуються про наукові передумови, необхідні для оптимальних умов глобального постачання однаково якісних та ефективних вакцин.

По-друге, будь-яка вакцина перед запуском у виробництво, наприклад, за правилами США, проходить кілька етапів перевірок і випробувань. Стадії перевірки вакцини VoxCheck вже розбирав тут

У Великобританії Спільний комітет з вакцинації та імунізації (JCVI) дає рекомендації уряду Великобританії щодо того, які вакцини слід вводити та для яких груп людей. Він також перевіряє їх на ефективність та безпечність. 

Теза 7: Тесты на COVID-19 в Беларуси были заражены коронавирусом

Ще на початку травня у мережі поширилася теза білоруського лікаря Олександра Лобана, який зазначив, що тестування несе ризик заразити ще більше людей. Однак цьому немає ніяких підтверджень. Навпаки, тестування на коронавірус дозволяє локалізувати хворобу і визначити напрямки її розповсюдження. Фейки про зараження коронавірусом під час тестування ми вже спростовували раніше. 

У той же час слід завжди пам’ятати про гігієну в лікарнях і перевіряти стерильність медичних матеріалів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний