Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
Російські телеграм-канали поширили відео, де речник Державного департаменту США Метью Міллер нібито заявив, що у Бєлгороді немає цивільних осіб. Тому всі об’єкти у місті та області є законними військовими цілями.
Це відеофейк. У ролику речник одночасно перебуває у двох різних краватках та сорочках. Тоді як звукову доріжку створили за допомогою штучного інтелекту. В оригінальних записах, які використали для фейку, не згадують про Бєлгород.
Скриншот допису
США взагалі ніколи публічно не називали пріоритетні російські міста для українських ударів. Навпаки, до недавнього часу вони забороняли використовувати американську зброю для ударів по території рф. Лише наприкінці травня з’явився дозвіл, який поширюється лише на територію рф, що межує з Харківською областю.
Найімовірніше, відео створили за допомогою штучного інтелекту. Наразі немає жодних проблем у копіюванні чужого голосу — достатньо знайти кілька відео з потрібним спікером, завантажити у програму, і штучний інтелект озвучить ваше повідомлення.
Одразу кільках неточностей вказують на підробку. Наприклад, до того, як об’єктив переводять на журналіста, Міллер має синю краватку та білу сорочку. Після того на речникові вже червона краватка та блакитна сорочка. Це вказує на те, що відео склали щонайменше з 2 різних роликів. Також прапор США після зміни одягу спікера має інше положення.
Зверху — кадр до питання журналіста. Знизу — після
За зворотним пошуком фото ми знайшли оригінальні відео, на основі яких зробили діпфейк. У випадку, коли Міллер носив синю краватку, — це був брифінг Державного департаменту 9 травня 2024 року. Тоді було й запитання журналіста, але не про Бєлгород, а про постачання певного озброєння до Ізраїлю.
У випадку, коли спікер мав червону краватку — це брифінг Державного департаменту від 28 травня 2024 року.
Також в одному з уривків (00:02) фейкового відео можна помітити, що голос та міміка спікера не синхронізувалися. Це одна з ознак діпфейку.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний