ВІДЕОФЕЙК: Реклама у Нью-Йорку із закликом до Зеленського лікуватись від наркозалежності

ВІДЕОФЕЙК: Реклама у Нью-Йорку із закликом до Зеленського лікуватись від наркозалежності

29 Грудня 2023
FacebookTwitterTelegram
448

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють ролик, який нібито розмістили у Нью-Йорку, у ньому вказано: «Якщо навіть Snoop Dogg зміг відмовитись від наркотиків, значить ти теж можеш». На екрані з`являється фото Президента Україні Володимира Зеленського. 

Утім, це відеофейк. Центр реабілітації, від імені якого поширили «рекламу», не публікував цей ролик, про це відео також не писали світові видання. Про цю рекламу пишуть лише проросійські медіа та телеграм-канали.

Скриншот допису

Відео закінчується словами «Бажаємо одужання» («Wish recovery») із логотипом у формі квітки над написом. За ключовими словами ми знайшли реабілітаційний центр для алко- та наркозалежних «Wish recovery» із ідентичною формою логотипа, але оригінальний логотип жовтого кольору, а не білого, як на відео з мережі. Також ні на сайті, ні у соцмережах центру не розміщували відповідну рекламу. До того ж видається дивним, що реабілітаційний центр розташований у штаті Каліфорнія, а рекламують його у Нью-Йорку, тобто за майже 4700 км від «Wish recovery».  

Вгорі — відео, яке поширили в мережі; внизу — логотип реабілітаційного центру «Wish recovery» 

На відео видно вивіску магазину косметики «Sephora» та магазину «T-Mobile», а великий банер, на якому нібито розмістили рекламу, вказує, що це відома у Нью-Йорку площа Таймс-сквер. Ми встановили, що екрани розміщені на перехресті вулиці Західної, 46 та Бродвею. 

Скриншот №1 — відео, яке поширили в мережі; скриншоти №2-3 — перехрестя  вулиці Західної та Бродвею з Google maps

Найперше поширення цього ролика ми зафіксували 18 листопада у проросійському телеграм-каналі «Сплетница». Надійні медіа та користувачі з інших країн не повідомляли про цю рекламу. Водночас на екрані вгорі видно рекламу пісні «Lolipop» виконавця Darell, реліз якої відбувся ще у липні 2023 року, а кліп опублікували 8 жовтня 2023 року. Тобто пісню буцімто рекламують уже майже два місяці. Цю рекламу замінює анонс гри «Call of Duty», яку презентували 10 листопада. Також майже два місяці транслюють рекламу бренду косметики Шарлотти Тілбері (на екрані праворуч). Це дає підстави вважати, що фейкомети вмонтували «рекламу» із Зеленським в оригінальне відео з Таймс-сквер, яке зняли ще в жовтні або в першій половині листопада 2023 року. 

Скриншоти реклами на відео, яке поширили в мережі

Раніше ми спростовували відеофейк, нібито у Нью-Йорку показали рекламу спрею від нежитю з персонажем, схожим на Зеленського.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний