ВІДЕОФЕЙК: Реклама у США «Допомога євреям — спалювання коштів. Підтримуйте Україну»

ВІДЕОФЕЙК: Реклама у США «Допомога євреям — спалювання коштів. Підтримуйте Україну»

31 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
128

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, на якому можна побачити рекламу у Нью-Йорку із надписом «Helping jews = burning money. Stand with Ukraine» («Допомога євреям = спалювання коштів. Підтримуйте Україну»).

Відео відредагували. Замість «Допомога євреям = спалювання коштів» на стенді демонстрували рекламу заходу від організації Stand Up To Cancer. 

Скриншот допису

За зворотним пошуком нам не вдалося знайти першоджерело відео. Тому ми вирішили використати пошук за ключовими словами. 

У тексті пропагандистів вказано, що реклама розміщена у Нью-Йорку. Найраніша публікація відео датується 12 жовтня 2023 року. Тобто нам потрібно знайти відео, яке опубліковане до цього часу. Сам запис схожий на «пішохідний тур» (Walking Tour).  Нам вдалося знайти першоджерело під назвою «New York City Virtual Walking Tour – Billionaires’ Row New York City 4K Walk». Його опублікували на ютуб-каналі «The NYC Walking Show» 23 серпня 2023 року. 

Крім того, на фейковому відео помітно марку рекламного стенда JCDecaux. На сайті цієї компанії є мапа з розташуванням всіх стендів у місті. Оскільки картинка з рекламою змінювалась, ми переглянули локації зі стендом «Digital Bus Shelter». Завдяки цьому ми знайшли потрібну нам локацію . Замість реклами «Допомога євреям = спалювання коштів» там розміщено інформацію про захід від організації Stand Up To Cancer під назвою «For one night we stand together». Червоними позначками ми виділили фрагменти, які однакові на справжньому та фейковому відео.

Локація з відео на карті

Зліва — фейкове відео. Справа — оригінальний запис

Раніше ми спростовували фейки про розміщення банерів «Зупиніть війну! Зупиніть Зеленського!» у Токіо та «Немає Зеленського. Немає війни» у Нью-Йорку.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний