ВІДЕОФЕЙК: У Нью-Йорку вивісили банер із дискредитацією Володимира Зеленського

ВІДЕОФЕЙК: У Нью-Йорку вивісили банер із дискредитацією Володимира Зеленського

21 Липня 2023
FacebookTwitterTelegram
407

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, на якому можна побачити банер у центрі Нью-Йорка із надписом «No Zelensky. No war» («Немає Зеленського. Немає війни»).

Це — відеофейк. На будівлі магазину Tiffany&Co немає та не було банерів із надписами про Володимира Зеленського.

Скриншот публікації

Зворотний пошук окремих кадрів із відео у Google Images показав, що відео зняли неподалік магазину ювелірних виробів Tiffany&Co, розташованого на вулиці П’ята авеню. Зелений логотип компанії на огородженні також можна побачити на відео, що поширюють у мережі.

Ми вирішили окремо пошукати відеоогляди магазину Tiffany&Co у твіттері. Зокрема 29 червня 2023 року користувачі поширювали відео пожежі у будівлі ювелірних виробів. На одному з таких відео можна побачити, що на будівлі Tiffany&Co немає банерів, а також огорожі із зеленим надписом зверху.

Скриншоти з відео пожежі в будівлі магазину Tiffany&Co. Джерело: видання COMPLEX

Окрім цього, американські медіа у 2020 році повідомляли про розширення 11-поверхової будівлі магазину Tiffany&Co. У лютому 2021 року медіа публікували зображення, на яких можна побачити будівельний ліфт, огородження з надписом Tiffany&Co, банери, а також чорні світлофори на перехресті. Такі ж об’єкти є і на записі, який поширюють у мережі. Тоді як вже у червні 2022 року американські ЗМІ писали, що на будівлі Tiffany&Co зняли будівельний ліфт, а також з’явилися жовті світлофори. Тож, найімовірніше, користувачі поширюють старе відео, зняте ще у 2020-2021 роках.

Розширення будівлі Tiffany&Co у лютому 2021 року. Джерело: сайт Field Condition

Такі повідомлення є однією зі складових російської дезінформаційної кампанії, направленої на дискредитацію Володимира Зеленського. VoxCheck вже спростовував схожий фейк про те, що у Нью-Йорку Президента України зобразили у вигляді сарани, що поїдає бюджет США. Насправді на вулицях Нью-Йорка немає такого графіті, а саме фото додали за допомогою фотошопу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний