Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
Російські телеграм канали поширюють відео білборда в Нью-Йорку, на якому нібито розмістили привітання з «Днем Перемоги» у кольорах георгіївської стрічки.
Утім, це — відеофейк. Відео взяли з відкритих джерел та відредагували, насправді на білборді розміщена реклама Saint Laurent.
Скриншот публікації
За зворотним пошуком ми з’ясували, що фрагмент відео, яке поширюють пропагандисти, можна знайти у відкритих джерелах — його вирізали із запису пішохідної екскурсії центром Нью-Йорка, опублікованого 2 травня 2024 року. Пропагандистське та оригінальне відео ідентичні, за винятком одного білборда, на якому насправді зображено не символіку «Дня Перемоги», а рекламу французького дому моди Saint Laurent. Фейкороби домалювали оголошення за допомогою графічних інструментів.
Вгорі — скриншот із допису пропагандистів, внизу — скриншот з оригінального відео
При перевірці «оголошення» в інструменті Forensically за допомогою ELA-аналізу (Error Level Analysis), який виділяє області зображення з різними рівнями стиснення, помітні ознаки редагування цього конкретного білборда.
Перевірка пропагандистського відео за допомогою ELA-аналізу
До того ж про розміщення такого білборда у Нью-Йорку також не писали жодні надійні міжнародні медіа. Відео поширюють лише російські телеграм-канали та новинні пабліки.
Раніше ми вже спростовували схожий фейк, нібито на білборді в центрі Нью-Йорка написали, що Крим належить росії.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний