ВІДЕОФЕЙК: У центрі Нью-Йорка з'явилися білборди на честь «Дня Перемоги»

ВІДЕОФЕЙК: У центрі Нью-Йорка з’явилися білборди на честь «Дня Перемоги»

17 Травня 2024
FacebookTwitterTelegram
203

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм канали поширюють відео білборда в Нью-Йорку, на якому нібито розмістили привітання з «Днем Перемоги» у кольорах георгіївської стрічки. 

Утім, це — відеофейк. Відео взяли з відкритих джерел та відредагували, насправді на білборді розміщена реклама Saint Laurent.

Скриншот публікації

За зворотним пошуком ми з’ясували, що фрагмент відео, яке поширюють пропагандисти, можна знайти у відкритих джерелах — його вирізали із запису пішохідної екскурсії центром Нью-Йорка, опублікованого 2 травня 2024 року. Пропагандистське та оригінальне відео ідентичні, за винятком одного білборда, на якому насправді зображено не символіку «Дня Перемоги», а рекламу французького дому моди Saint Laurent. Фейкороби домалювали оголошення за допомогою графічних інструментів. 

Вгорі — скриншот із допису пропагандистів, внизу — скриншот з оригінального відео 

При перевірці «оголошення» в інструменті Forensically за допомогою ELA-аналізу (Error Level Analysis), який виділяє області зображення з різними рівнями стиснення, помітні ознаки редагування цього конкретного білборда. 

Перевірка пропагандистського відео за допомогою ELA-аналізу

До того ж про розміщення такого білборда у Нью-Йорку також не писали жодні надійні міжнародні медіа. Відео поширюють лише російські телеграм-канали та новинні пабліки. 

Раніше ми вже спростовували схожий фейк, нібито на білборді в центрі Нью-Йорка написали, що Крим належить росії.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний