ВІДЕОФЕЙК: В ЄС показують мультфільм про українців-поросят

ВІДЕОФЕЙК: В ЄС показують мультфільм про українців-поросят

28 Березня 2024
FacebookTwitterTelegram
138

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють анімаційний ролик, створений за мотивами казки про трьох поросят. У ньому українці просять прихистку у країнах-членах Євросоюзу і НАТО, при цьому всі троє учасників представляються у свинячій подобі. Вовк, який уособлює росію, з легкістю руйнує будиночки Україну, ЄС та НАТО, після чого поросята намагаються врятуватися у Сполучених Штатах. За сюжетом США виявляються м’ясником, який нажився на біді поросят. «Які круті мультики в ЄС», — коментують пропагандисти. 

Проте це відеофейк. «Мультфільм» виявився розважальною анімацією казки, на яку пропагандисти наклали текстовий супровід

Скриншот допису

Пропагандисти стверджують, що анімаційний ролик є реальним мультфільмом, який показують в ЄС. Проте нам не вдалося знайти жодної згадки про такий «мультфільм» на стримінгових сервісах — це відео поширюють тільки користувачі у соцмережах.

За пошуком за ключовими словами у ютубі ми зʼясували, що анімаційний ролик ще у 2020 році створив користувач із ніком Frame Order. Автор створює розважальні анімації за мотивами відомих фільмів та казок із використанням чорного гумору.

В оригінальному відео відсутні написи про Україну, НАТО, ЄС, на відміну від пропагандистського «мультфільму».  

Зверху — скриншот з оригінальної анімації, внизу — скриншот з пропагандистського відео

Кремлівський агітпроп не вперше поширює анімаційні сюжети, які просувають ключові наративи російської дезінформації. Раніше ми спростовували інформацію, ніби французька студія випустила мультфільм з назвою «Stop nazi games» про те, як Україна розпочала «громадянську війну» проти власного населення на Донбасі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний