ВІДЕОФЕЙК: Військовослужбовець ЗСУ дивується у прямому ефірі, чому він не може отримати виплати

ВІДЕОФЕЙК: Військовослужбовець ЗСУ дивується у прямому ефірі, чому він не може отримати виплати

30 Квітня 2024
FacebookTwitterTelegram
61

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео, в якому нібито зображений український військовослужбовець. У ролику військовий буцімто скаржиться на відсутність виплат через поранення, у той час, як у росії дають компенсації за підтоплення будинків.

Утім, це відеофейк – ролик створений за допомогою штучного інтелекту.

Скриншот публікації

На те, що відеоролик створили за допомогою ШІ, вказує міміка чоловіка – вона не збігається зі сказаними словами, водночас рот рухається нібито окремо від обличчя. Також підробку видає неприродний голос, який змінюється впродовж відео.

Ми перевірили ролик на використання штучного інтелекту в інструменті AI Speech Classifier. Він встановлює, чи не застосували для створення відео ElevenLabs – програму, що дозволяє озвучити потрібний текст будь-яким голосом. Інструмент показав, що ймовірність використання програми становить 98%.

Результат перевірки інструментом AI Speech Classifier

У разі, якщо український військовослужбовець отримав поранення, пов’язане із захистом Батьківщини, для нього передбачені наступні види грошових виплат:

  1. Щомісячне грошове забезпечення в розмірі за останньою займаною посадою перед пораненням (травмою, легкою черепно-мозковою травмою, каліцтвом).
  2. Додаткова винагорода – виплата в розмірі 100 000 грн за поранення, пов’язане із захистом Батьківщини (при виконанні бойових завдань по БР), яка здійснюється щомісяця протягом всіх періодів лікування в стаціонарі або перебування у відпустці для лікування після тяжкого поранення. Ступінь поранення при цьому обов’язково має бути прописана у висновку ВЛК.
  3. Одноразова грошова допомога – одноразова грошова компенсація за будь-яке ушкодження здоров’я (інвалідність, часткова втрата працездатності внаслідок поранення, легкі черепно-мозкові травми, травми, каліцтва або захворювання), яке призвело до втрати працездатності чи групи інвалідності, отримані при захисті Батьківщини або виконанні обов’язків військової служби.
  4. Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань – виплата, яка здійснюється військовослужбовцям щороку в розмірі, що дорівнює розміру їхнього місячного грошового забезпечення.
  5. Грошова допомога для оздоровлення – виплата в розмірі місячного грошового забезпечення, яка здійснюється щороку, незалежно від матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.

Водночас для отримання вказаних виплат юристи радять дотримуватися алгоритму дій та збирати необхідні документи впродовж лікування, відновлення, зняття з обліку чи повернення до служби. Одним із найважливіших документів є довідка про обставини поранення, яку видає військова частина – ця довідка визначає можливість отримання виплат. Якщо довідку не змогли видати відразу, військовому потрібно написати рапорт на ім’я командира частини, аби той ініціював розслідування обставин поранення. Рапорт можна надіслати замовним листом або написати у військовій частині й подати через свого командира.

Раніше ми вже розвінчували відеофейки, у яких фігурували Валерій Залужний, Ілон Маск та Олексій Арестович.

 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний