Випадок Японії, добірки рекомендацій, нова хвиля у США. Коронавірусний дайджест №13 | VoxUkraine

Випадок Японії, добірки рекомендацій, нова хвиля у США. Коронавірусний дайджест №13

Photo: Вікторія Веселовська, VoxUkraine
8 Липня 2020
FacebookTwitterTelegram
3589

На фоні безпекових засторог через розповсюдження коронавірусу (Covid-19) важливо зберігати спокій та дотримуватися правильних превентивних заходів. Щоб не піддатися паніці, необхідно отримувати актуальну та надійну інформацію щодо стану епідемії, заходів перестороги та протидії.

Загальні дані

Важлива інформація про коронавірус

Coronavirus FAQ: What you need to know about the virus 

The Washington Post опублікувала експлейнер про коронавірусну хворобу з підбіркою корисних даних: історія розповсюдження вірусу, карта поширення, симптоми та групи ризику, деталі щодо засобів захисту та соціального дистанціювання, а також інформація щодо інших хвороб, перебіг яких може ускладнитися через коронавірус. 

Інформація від UNICEF

Coronavirus disease (COVID-19) information centre | UNICEF 

UNICEF зібрала свіжу інформацію про коронавірусну хворобу: на сторінці можна почитати останні важливі новини, побачити заяви від фахівців ВООЗ, тощо. 

База данних від ЦКЗ

Coronavirus (COVID-19) frequently asked questions 

Американський центр з контролю та протидії захворювань оновив інформацію про ключові аспекти протистоянню коронавірусній хворобі. На сторінці можна отримати інформацію щодо перебігу хвороби, методів захисту, способів дезинфекції приміщення, правил соціального дистанціювання. 

Перебіг подій

Низька смертність в Японії

Coronavirus: Japan’s mysteriously low virus death rate 

У Японії не найнижчий рівень смертності від коронавірусної хвороби у регіоні — Південна Корея, Тайвань, Гонконг та В’єтнам мають кращі показники. Але на початку 2020 року в Японії було менше смертей, ніж у середньому. Це особливо вражає, оскільки в Японії є багато умов, які роблять її вразливою до Covid-19, але вона не використовувала настільки активний підхід до боротьби з вірусом, як деякі її сусіди.

У Токіо та околицях живе 37 мільйонів людей, і для більшості з них єдиний спосіб пересування — це горезвісні потяги, що зажди повні людей.

Також Японія відмовилася прислухатися до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) щодо “тестування, тестування, тестування”. Навіть зараз протестованих на коронавірусну хворобу лише 348 000, або 0,27% населення Японії.

У Японії також не було таких суворих обмежень, як у Європі. На початку квітня уряд запровадив надзвичайний стан. Але прохання про перебування вдома було добровільним. Деякі підприємства просили закрити, але штрафу за відмову не було.

При цьому смертність у Японії залишилася відносно низькою. Чому так вийшло? Деталі у матеріалі ВВС. 

Новий стрибок у США

States Shatter Coronavirus Records As Officials Eye Holiday Weekend With Alarm

У суботу, 4 липня, коли жителі США відзначали День незалежності, органи державної влади вкотре повідомили про рекордну кількість нових випадків коронавірусу. Флорида та Південна Кароліна в суботу повідомили про рекордні кількості щоденних випадків. Тільки у Флориді у п’ятницю зафіксовано понад 11 400 нещодавно підтверджених випадків вірусу. 

Місцеві лідери у штаті Флорида здійснили цілу низку заходів щодо приборкання звичайних святкових свят у вихідні. Округ Майамі-Дейд, наприклад, запровадив комендантську годину, починаючи з 22:00. Пляжі по всій частині Південної Флориди закриті. Детальніше про спалах та його причини — у матеріалі. 

Відстеження піку епідемії

Coronavirus chart: has your country’s epidemic peaked? | Free to read | Financial Times  

З початку червня центр пандемії перемістився до Латинської Америки, а влада багатьох країн Європи та Азії вважає, що розповсюдження вірусу вже досягло піку. The Financial Times зібрали матеріал з підрахунком смертності та кривими поширення пандемії. З цього матеріалу можна побачити, чи справді ваша країна вже пережила пік пандемії.

Автори

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний