VoxCheck та Українське радіо визначать «Відсоток правди» у медіапросторі | VoxUkraine

VoxCheck та Українське радіо визначать «Відсоток правди» у медіапросторі

Photo: depositphotos / ideyweb
11 Вересня 2019
FacebookTwitterTelegram
2848

Створення програми «Відсоток правди» стало можливим завдяки підтримці американського народу, яка надається через проект USAID «Медійна програма в Україні». Він виконується міжнародною організацією Internews. Платформа VoxUkraine отримала грант на реалізацію проекта «Відсоток правди», випередивши 79 інших учасників конкурсу «Медіаграмотність та стійкість до дезінформації».

«Відсоток правди» — це серія радіоефірів, які в легкому і динамічному форматі розвінчуватимуть найпоширеніші економічні міфи, виправлятимуть помилки у медіа та політичному просторі, та й в цілому розвиватимуть критичне мислення слухачів. Ефіри відбуватимуться щоп’ятниці о 19:10 на хвилях Українського радіо. 

6 вересня в ефір вийшла перша програма проекту, присвячена ринку землі. Навколо зняття мораторію точиться гаряча дискусія, сповнена пересмикувань про те, що олігархи обберуть селян, а іноземці вивезуть чорнозем за кордон. Наприклад, колишня депутатка Надія Савченко сказала: «5-6 сімей скуплять всю Україну, а потім здадуть на довгострокову оренду китайцям, європейцям, будь-кому». В ефірі аналітикиня VoxCheck Світлана Сліпченко разом з ведучими Українського радіо розібрали, як відрізнити правду від фейка та експерта від маніпулятора. Також вони розказали, чому та коли запровадили мораторій на продаж землі, навіщо всі обіцяли його скасувати, але так цього й не зробили, де шукати правдиву інформацію про землю: ціни, статистику, останні новини. 

Текстові матеріали, створені на основі ефірів, будуть публікуватися на сайтах VoxUkraine та партнерських організацій, в тому числі регіональних.

Максим Скубенко, керівник VoxCheck: «Цей проект не лише про міфи та неправдиву інформацію, він про щось більше — про пошук правди. Ми показуємо інструменти перевірки новин, розповідаємо, як обирати медіа та експертів у потрібній галузі, як не піддаватися маніпулятивним заголовкам і робимо ще багато речей, що допомагають стати вибагливим споживачем інформації. Це проект для людей, які готові вчитись та прагнуть споживати лише якісний медіаматеріал». 

Зміст матеріалів проекту є виключно відповідальністю VoxUkraine та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний