Як Парламентські Фракції Голосують за Реформаторські Закони | VoxUkraine

Як Парламентські Фракції Голосують за Реформаторські Закони

19 Липня 2015
FacebookTwitterTelegram
2659

“Українська правда” проаналізувала, як парламентські фракції голосували за 29 прийнятих парламентом найважливіших законопроектів, які містяться в меморандумі між Україною та МВФ, а також були відібрані для рейтингу VoxUkraine – іMoРe. Перевага надавалась голосуванням під час другого читання та за проекти в цілому – тобто на останньому етапі. Результат кожної фракції – кількість голосів “за” відповідний законопроект від загальної чисельності фракції.

Найкращий середній результат у парті Ляшка – близько 82% фракції голосують за визначені законопроекти. Як би не виглядало дивно, але після популістичних заяв і ексцентричних вистав з трибуни Верховної Ради, сам Ляшко та його однопартійці слухняно тиснуть на правильні кнопки за найбільш важливі законопроекти. Поза сумнівом, Ляшко такий вправний зі своєю фракцією тому, що вона налічує всього два десятка нардепів.

Оригінал статті опублікований на сайті Української правди

vr1

Майже такий же результат у “Народного фронту” – 80% депутатів голосують “за”. Але, з огляду на значно більший розмір фракції – 81 депутат – “фронтивиків” можна назвати найбільш реформаторською фракцією.

73% у блоку Петра Порошенка. Такий низький, порівняно з “Народним фронтом” результат, напевно, можна пояснити тим, що “порошенківці” створили найбільшу в Раді фракцію за рахунок мажоритарників, а не більш дисциплінованих “списочників”, як у НФ. Президенту значно важче контролювати власну партію, ніж Яценюку. При тому, що у прем’єра виборчий рейтинг наближається до нуля. Але він знаходить аргументи, чому треба його підтримати з ключовими законопроектами, зокрема злагодженим голосуванням. Вести перемовини з мажоритарниками у блоці Порошенка значно важче. Але й виборець не винен, що ті понабирали до парламенту різношерсті кадри і тепер не знають, як їх вмовити проводити реформи.

Четверте місце у “Самопомочі”. 73% – як у президентського блоку. Але при значно меншому розмірі фракції. Секрет криється в тому, що партія мера Львова Андрія Садового часто має “особливу думку”. Здається, найулюбленіша кнопка депутатів від “Самопомочі” у Раді – “утримався”.

60% підтримки від “Бітьківщини”, звичайно, набагато більше, ніж у інших некоаліційних фракцій, але з огляду на риторику лідера партії Тимошенко, скоро фракція буде голосувати не краще аніж “Опозиційний блок”.

У останнього рівень підтримки реформаторських законопроектів на очікувано низькому рівні – 13%. У царині законопроектів, які умовно віднесені до категорії дерегуляції, інвестицій, держзакупівлі, держфінанси – розподіл голосування фракцій такий самий, як і у загальному підсумку по всіх законопроектах. Ще цікава особливість – прогнозована поведінка Опозиційного блоку. Він, як нащадок Партії регіонів, має міцні позиції в місцевих радах на сході и має надію ще покращити цей результат на майбутніх місцевих виборах. Тому, наприклад, логічна підтримка децентралізації в будівельних питаннях.

В пакеті енергетичних законопроектів – все трохи інакше. Так, найкращий результат у “Самопомочі”.

tordepo-pic4-452x302-50254

Результати голосування по банківському сектору – парадоксальні. Найбільш слухняно за пакет законопроектів, більшість з яких націлені на посилення ролі та функцій Нацбанку, голосує фракція Ляшка, який при цьому не упускає можливості нещадно критикувати голову НБУ Валерію Гонтарєву.

11173332_1612089272383748_2935097095387222049_n

Засудження комуністичного режиму, реверанс на адресу журналістів, знищення монополії ненависних людям ЖЕКів – тут всі фракції сперечаються за лідерство у одностайності.

2015-05-20T150217Z_11762331_GF10000101576_RTRMADP_3_EUROZONE-GREECE_0

В цілому, за неекономічні и частково популістичні законопроекти парламентарі голосують найбільш одностайно.

Автори
  • "Українська правда" та VoxUkraine