Як підтримують Україну країни ЄС?

Як підтримують Україну країни ЄС?

Photo: ua.depositphotos.com / romantiche
27 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
901

Наприкінці серпня цього року агенція Євробарометр провела опитування мешканців країн ЄС, у якому зокрема запитала, що важливо для європейців. Сьогодні на графіках – деякі результати цього опитування. На рис. 1 видно, що чверть громадян ЄС-27 вважають, що справи у Союзі рухаються у правильному напрямку, 31% – що в неправильному, решта не змогли визначитися.

Найбільш «єврооптимістичні» – громадяни Балтійських країн, Румунії та Ірландії, найбільші песимісти – Франція та Кіпр. Переважна більшість європейців думають, що в росії справи рухаються в неправильному напрямку. Проте у традиційно проросійських країнах більша частка населення (найбільше в Болгарії – 19%) думають, що в росії все йде як слід.

Рисунок 1. На вашу думку, справи рухаються у правильному напрямку?

Рис. 2 ілюструє, що в середньому європейці вважають Євросоюз не надто впливовим у світі – сумарні частки тих, хто вважає ЄС впливовішим, ніж США, Китай та навіть росія, нижчі, ніж частки тих, хто вважає ЄС менш впливовим, ніж ці країни.

Рисунок 2. На вашу думку, ЄС у світі зараз більш чи менш впливовий, ніж такі країни?

*сума відповідей “набагато більш/менш впливовий” та “дещо більш/менш впливовий”

Що європейці думають про підтримку України та про війну? Рис. 3 показує, що в цілому європейці підтримують Україну, однак більше налаштовані надавати гуманітарну, а не військову підтримку. Підтримка інтеграції України до ЄС також дещо нижча, ніж готовність надавати гуманітарну допомогу. Звісно, відповіді на ці запитання також дещо відрізняються за країнами (рис. 4, 5). Так, найбільше підтримують надання Україні зброї та інтеграцію її до спільного ринку ЄС Польща та країни Балтії, а також північноєвропейські країни. Найменше підтримують обидва питання мешканці Кіпру, а також Угорщини й сусідніх із нею країн (Австрія, Чехія, Словаччина і Словенія). 

Рисунок 3. Думка громадян ЄС про певні питання підтримки України (загалом ЄС-27)

Рисунок 4. Підтримка продовження закупівель ЄС зброї для України та навчання військових 

Примітка. На мапі зображена різниця (в.п.) між часткою тих, хто підтримує фінансування ЄС зброї та тренування для українців, та часткою тих, хто не підтримує цього (середнє по ЄС-27 - 23%)

Рисунок 5. Підтримка громадянами ЄС продовження інтеграції України до спільного ринку 

Примітка. На мапі зображена різниця (в.п.) між часткою тих, хто підтримує продовження інтеграції України до спільного ринку ЄС, та часткою тих, хто не підтримує цього (середнє в ЄС-27 - 41%)

Автори

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний