Які спеціальності були найбільш популярними серед вступників у 2023 році?

Які спеціальності були найбільш популярними серед вступників у 2023 році?

Photo: ua.depositphotos.com / HayDmitriy
22 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
3824

За підсумками вступної кампанії 2023 р. найбільш популярними серед вступників виявилися «Інформаційні технології», «Управління та адміністрування», «Соціальні та поведінкові науки» (Рис. 1).  В тисячі разів менше вступників подавалися на “Ветеринарію”, «Біологію» та “Богослов’я”. Також відносно небагато вступників подавалися на напрямки, які будуть користуватися значним попитом під час майбутньої відбудови –  «Архітектура та будівництво», інженерні спеціальності, соціальна робота. Можливо, вчителям та представникам ЗВО варто більше орієнтувати школярів на отримання саме цих навичок – адже дефіцит, наприклад, інженерів, відчувається вже сьогодні. 

Рис. 1 Кількість поданих вступниками у 2023 р. заяв за освітніми напрямами 

Серед спеціальностей найбільш популярними стали  «Право», «Психологія», «Філологія», «Комп’ютерні науки» та «Менеджмент» (Рис 2.).  До цьогорічного топ-10 увійшли і такі спеціальності як «Інженерія програмного забезпечення» та «Кібербезпека», які входять до напряму «Інформаційні технології». Отже, популярність ІТ серед вступників зростає. 

Рис. 2. Найбільш популярні спеціальності серед вступників 2023 р. 

Порівняно зі вступними кампаніями двох попередніх років структура уподобань студентів не зазнала значних змін (Рис. 3). Найбільш популярними як у 2021 році, так і зараз, залишаються такі спеціальності як «Право», «Комп’ютерні науки», «Менеджмент», «Інженерія програмного забезпечення». 

Рис. 3. Частки, заяв поданих за шістьма найпопулярнішими спеціальностями: порівняння 2021-2023 рр.

Водночас в розподілі заяв помітні певні зміни. Так, між 2021 та 2023 роком помітно виросла частка вступників, які хочуть вивчати право та психологію – частка вступників, які подалися на цю спеціальність, виросла майже удвічі (рис. 3). Відносно менш популярною стає філологія.   Стабільними залишаються показники «Комп’ютерних наук», «Менеджменту», «Інженерії програмного забезпечення». 

Автори

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний