Зовнішня торгівля за регіонами

Зовнішня торгівля за регіонами

Photo: ua.depositphotos.com / jukai5
23 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
1357

Зовнішня торгівля товарами – один із небагатьох показників, який Держстат оновлює у 2022 році. Отже, сьогодні розглянемо експорт та імпорт товарів у регіональному розрізі. 

Дані: Держстат. Імпорт зображений зі знаком “мінус” для зручності презентації

Наступна діаграма показує, що обсяги торгівлі впали у більшості областей, найбільше - у найбільш постраждалих або тимчасово окупованих областях. Проте у деяких областях вони виросли. Загалом товарний експорт скоротився на 27%, а імпорт - на 20%. 

Дані: Держстат

Дані щодо зовнішньої торгівлі послугами Держстат не оновлює, проте враховуючи значну міграцію у зв'язку з повномасштабною війною, імовірно, вони змінилися ще більше. Наскільки важливими були послуги в структурі зовнішньої торгівлі регіонів? Наступний рисунок показує, що у п'яти областях частка послуг у структурі експорту (і також у 5 областях у структурі імпорту) перевищувала загальноукраїнський показник. Переважна частка експорту послуг - це транспортні та ІТ послуги, тому не дивно, що найважливішими вони були для областей, де є розвинена вища освіта або через які проходять головні торговельні шляхи.

Дані: Держстат

Автори

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний