Віце-спікер парламенту звернулася до народу щодо пропонованих змін до Конституції. Пропоновані зміни до Конституції вигідні усім, крім українців, і можуть призвести до авторитаризму та громадянської війни. Про це заявила Віце-спікер Парламенту Оксана Сироїд у своєму зверненні до громадян.
Конституція – це не власність держави, це власність народу, це договір, який ми, українці, уклали для того, щоб цю державу створити, щоб захистити свою свободу, свою гідність і свої права.
Політики, які від імені українського натуцію, якщо люди не розуміють таких змін і не довіряють цим змінам. Не можна змінювати Конституцію в час війни, тому що ворог може скористатися процесом змін і завоювати державу юридичною зброєю.
Росія розпочала війну проти України саме для того, щоб змусити нас змінити нашу Конституцію, Росія прагне особливого порядку здійснення місцевого самоврядування на окупованих територіях, саме для того, щоб амністувати бойовиків, легалізувати їх і у такий спосіб завоювати нас зсередини.
Якщо ми ухвалимо такі зміни, то ми визнаємо, що в Україні немає російської окупації, а є громадянська війна. Росія змусила наших міжнародних партнерів погодитися із такими змінами, які вигідні усім, крім українців.
На жаль, президент скористався міжнародним тиском на нас для того, аби змінами до Конституції збільшити свою владу. У тексті запропонованих змін стосовно децентралізації, на жаль, немає збільшення повноважень громад, а навпаки, такі зміни зроблять органи громади більш вразливими і залежними від Президента і від префекта, а не від людей, які їх обрали.
Також прикро, що змінами до Конституції не передбачено основного – звільнення корумпованих суддів. Це означає, що українців і надалі будуть судити ті, хто втратив довіру людей і не спроможний захистити права людини.
З огляду на це, ми ще раз наполягаємо, що такі зміни до Конституції не можуть бути прийняті, тому що ми є у стані війни, тому що українці не знають про ці зміни і не довіряють їм, тому що такі зміни не припинять війну в Україні, а зроблять її внутрішньою, громадянською, тому що такі зміни приведуть до авторитаризму, тому що такі зміни загрожують нашій незалежності, нашим правам і нашій гідності, тому що такі зміни вигідні усім, крім українців.
Тиждень Децентралізації
Гліб Вишлінський: Важливо Зрозуміти, які Саме Аспекти Децентралізації Ключові у Становленні Нових Політичних Лідерів (Гліб Вишлінський, виконавчий директор, Центр економічної стратегії)
Пастка Децентралізації. На Яку Хитрість Пішла Українська Влада (Іван Лукеря, Реанімаційний пакет реформ)
Децентралізація та Анти-Централізація (Олег Загнітко, МЮФ Gide Loyrette Nouel)
Юрій Ганущак: Наївно Очікувати Швидкого Зникнення Місцевих Олігархів Внаслідок Дій Правоохоронних Органів (Юрій Ганущак, директор Інституту розвитку територій та експерт з питань децентралізації влади)
Сергій Гурієв: Децентралізація Не Працюватиме До Тих Пір, Поки Великі Компанії Залишаються у Державній Власності (Сергій Гурієв, Професор економіки, інститут політичних наук Sciences Po, Париж)
Битва За Конституцію Триває (Віце-спікер парламенту Оксана Сироїд звернулася до народу щодо пропонованих змін до Конституції)
Георгій Єгоров: Центральний Уряд Повинен Мати Право на Силове Втручання у Роботу Місцевої Влади (Георгій Єгоров, Школа менеджменту Келлога при Північно- Західному університеті, США)
Вікторія Сюмар: Умови Вимагають Більшої Концентрації Влади в Руках Президента (Вікторія Сюмар, депутат Верховної Ради 8 скликання, фракція політичної партії “Народний Фронт”)
Висновок щодо Проекту Закону «Про Внесення Змін до Конституції України (Щодо Децентралізації Влади)» від Оксани Сироїд (Оксана Сироїд, заступник Голови Верховної Ради України, член Конституційної комісії)
Розумна Децентралізація: Шлях до Економічного Процвітання ( Марк Бернард, доцент економіки, Університет Гьоте, Франкфурт, Німеччина)
Андрій Кириленко: Історія Шляху України до Формального Самоврядуванню Налічує Більше 500 Років (Андрій Кириленко, MIT Sloan)
Пол Грегорі: Україні Слід Побоюватися Російських Грошей і Російських Спецслужб (Пол Грегорі, Hoover Institution, Stanford and University of Houston)
Застереження
Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний