НЕПРАВДА: У 119 бригаду ТрО набирають дівчат 16-30 років

НЕПРАВДА: У 119 бригаду ТрО набирають дівчат 16-30 років

29 Березня 2024
FacebookTwitterTelegram
291

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито у Чернігівській області 119 бригада територіальної оборони набирає молодих дівчат віком від 16 до 30 років до батальйону «Білосніжка», який діятиме на передових позиціях. Також у пості стверджується, що поки доньки високопоставлених офіцерів бригади сидітимуть на «солодких посадах», їхніх подружок відправлятимуть в окопи. 

Утім, це неправда. На фото дівчата проходять добровільні навчання з основ поводження зі стрілецькою зброєю. 119 окрема бригада Сил ТрО ЗСУ не формує жіночий батальйон. В Україні немає масової мобілізації жінок.

Скриншот публікації

За допомогою зворотного пошуку по фото у гуглі ми встановили, що пропагандисти взяли світлини з посту Регіонального управління Сил ТрО «Північ» ЗСУ від 26 лютого 2024 року. На фото військові інструктори 119 окремої бригади ТрО навчають місцевих жителів основам поводження зі стрілецькою зброєю у рамках програми з підготовки населення до національного спротиву. Це добровільні навчання, на які здебільшого приходять дівчата та жінки. Крім того, інструктори навчають тактичній медицині, заходам безпеки при поводженні з вибуховими речовинами, проводять інженерну підготовку тощо.

119 окрема бригада ТрО на своїй сторінці у фейсбуці підтвердила, що не формує жодного жіночого батальйону. Наразі для жінок потрапити на службу до ЗСУ можливо за контрактом або шляхом мобілізації. Контракт для жінок в Україні вкладається виключно добровільно та по досягненню призовного віку.

Жінки, які здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, придатні за станом здоров’я та віком, підлягають військовому обліку. Ця категорія жінок віком 18-60 років має стати на військовий облік до 31 грудня 2026 року. Водночас жінки, які мають професію або спеціальність, споріднену з військово-обліковою справою, беруться на військовий облік за їхнім бажанням. Жінки, які перебувають на військовому обліку, можуть бути призвані на військову службу чи залучені для виконання робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час. Утім, наразі мобілізація жінок в Україні добровільна — з 2014 року жодну жінку примусово не мобілізували.

Станом на січень 2024 року в українській армії служить 45,5 тисяч військовослужбовиць, 13,4 тисячі мають статус учасника бойових дій, а понад 4 тисячі перебувають у районі проведення бойових дій. За словами президента, загальна чисельність ЗСУ складає 880 тисяч осіб, більшість із яких чоловіки. Ці цифри підтверджують, що в Україні немає масової мобілізації жінок. Навпаки, жінки-військовослужбовиці скаржаться, що їм складніше мобілізуватися в українську армію.

Наприкінці березня 2023 року група «Рейтинг» провела всеукраїнське дослідження «Питання дискримінації різних соціальних груп у ЗСУ». 85% опитаних зазначили, що позитивно ставляться до жінок, які проходять службу в ЗСУ. 

Раніше ми спростовували інформацію, нібито у ЗСУ натякнули, що невдовзі почнеться мобілізація жінок, а також фейк про видачу повісток неповнолітнім.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний