ФЕЙК: Українська режисерка заявила, що шкодує про відмову від зйомок фільму «Волинська різанина бензопилою»

ФЕЙК: Українська режисерка заявила, що шкодує про відмову від зйомок фільму «Волинська різанина бензопилою»

19 Серпня 2024
FacebookTwitterTelegram
252

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють цитату, яка нібито належить українській режисерці Ірині Цілик. У коментарі виданню «Бабель» вона повідомила про те, що американський режисер пропонував зняти фільм «Волинська різанина бензопилою», але вона відмовилась і шкодує про це. «Підлі поляки тикатимуть нас у різанину носом, як кошенят, поки їм це вигідно, і блокуватимуть наш вступ до ЄС до останнього», — сказала Цілик.

Однак це фейк. Цитата Ірини Цілик вигадана, вона ніколи не давала інтерв’ю чи коментарів «Бабелю».

Скриншот допису

Пошук за ключовими словами за цитатою не дав результатів. Допис із «цитатою» опублікували у серпні, ми шукали відповідні слова у соцмережах режисерки, але протягом липня-серпня вона не публікувала нічого подібного. Цілик не давала інтерв’ю чи коментарів «Бабелю», також відповідної інформації немає у соцмережах медіа. На своїй сторінці у фейсбуці Цілик повідомила, що вигадана цитата є ворожим ІПСО.

Допис публікували акаунти, які, ймовірно, є ботами. На це вказує дивний нікнейм акаунту, який поширив допис (Bober886757), відсутність аватарки, інформації про себе та підписників/підписок, а також додавання розділових знаків у слова, як-от «ам. ери. кан. ські», «доп; омо; гу»

Окрім цього, назва події «Волинська різанина» збігається з російським та польським трактуванням подій 1943-1944 років. Натомість в Україні використовують формулювання «Волинська трагедія»

З 1943 по 1944 роки на території західної частини колишньої Волинської губернії (нині Волинська, Рівненська області, а також частина Тернопільської області) з центром у Житомирі тривали обопільні етнічні чистки поляків та українців. Польські та українські історики досі не дійшли консенсусу у трактуванні цих подій. 

Пропагандисти не вперше використовують логотипи відомих українських медіа для створення дезінформаційних повідомлень. Це надає «новині» більшої достовірності. Цю ж тактику росіяни застосовують із використанням логотипів міжнародних видань. Раніше ми спростовували фейк, нібито «Українська правда» написала, що загиблі бійці 128 бригади ЗСУ продавали зброю ХАМАСу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний