Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють інформацію, нібито на переговорах у Стамбулі представник української делегації носив шеврон 36-ї дивізії СС «Дірлевангер». Як доказ наводять фото з характерною емблемою на рукаві військового.
Утім, це фейк. На фото — офіційний шеврон Генштабу ЗСУ з українськими булавами, а не символіка СС.
Скриншот допису
Першим фото поширив Артем Дмитрук, все ще нардеп від партії «Відновлення України». Дмитруку наприкінці серпня 2024 року вручили підозру через напади на правоохоронця та військового. Того ж дня стало відомо, що нардеп незаконно виїхав за кордон. Тож деякі російські медіа подали новину так, буцімто у Верховній Раді «шоковані» власною ж делегацією.
Для порівняння Дмитрук використав фрагмент низької якості, де важко розібрати інші деталі шеврона, крім загального чорного тла та двох білих схрещених предметів на ньому. Якщо ж подивитись кадри вищої якості, різниця очевидна: на справжніх емблемах 36-ї дивізії СС «Дірлевангер» зображені дві схрещені гранати, тоді як на шевронах української делегації чітко видно дві схрещені булави. Це — офіційний нарукавний знак Генштабу ЗСУ.
Фрагмент сюжету про другий ранд перемовин між Україною та росією у Стамбулі 2 червня 2025 року. Джерело: Euronews
Вгорі — нарукавний знак Генштабу ЗСУ, внизу — шеврон 36-ї дивізії СС «Дірлевангер»
Булава — традиційний український символ влади, який використовується у військовій символіці ще з козацьких часів і не має жодного стосунку до нацистських чи СС-івських емблем.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний