Робота – вовк: як побудувати успішну кар’єру | VoxUkraine

Робота – вовк: як побудувати успішну кар’єру

14 Червня 2017
FacebookTwitterTelegram
5610

Що важливіше: освіта або практичні навички? В українських реаліях це питання задавати некоректно. Як не крути, в нашій країні диплом про вищу освіту – важливий пункт в резюме здобувача. А іноді, і елемент успішної кар’єри. Але, так чи інакше, останнім часом все більше роботодавців звертають увагу не тільки на освіту, а й на практичні навички кандидатів.

У травні в рамках Ukraine Economy Week представники уряду, наукових кіл та міжнародних компаній міркували не тільки про фінансові та економічні проблеми України, а й ділилися своїм досвідом побудови успішної кар’єри. На одній з дискусій головний економіст інвестиційної компанії Dragon Capital Олена Білан поділилася своїми секретами, як виділитися з натовпу, чому потрібно любити свою роботу і навіщо розвивати знання і навички.

LIGA.net переказує найцікавіші тези її виступу.

Специфіка моєї роботи полягає в тому, що я перебуваю на перетині приватного сектора в його чистому вигляді і аналітики. Ці сфери потребують не тільки знання основ бізнесу, а й якісної економічної освіти. Без неї в такій галузі робити нема чого.

Але є декілька чинників, без яких вам, швидше за все, не вдасться побудувати успішну кар’єру. Їх небагато, але вони дуже важливі для того, щоб знайти своє місце під сонцем.

Отже, п’ять факторів побудови успішної кар’єри:

Впевненість в тому, що ви на своєму місці. Дуже важливо зрозуміти, чим ви хочете займатися. Банально? Думайте, як хочете. Але ви навряд чи досягнете кар’єрних вершин, працюючи, де інде. Важливо зрозуміти і прийняти, до чого ви більше схильні: аналітики, комунікацій, управління, творчості чи садівництва. Слухайте свій внутрішній голос, він вам обов’язково підкаже, на своєму ви місці чи ні. І, звичайно ж, любіть свою роботу. Всім моїм знайомим, які успішні на роботі, дуже подобається те, що вони роблять. Звичайно ж, є нюанси і завжди доводиться чимось жертвувати. Успішна кар’єра вимагає не тільки душі і таланту. Часто їй присвячують все життя.

Знання та навички. У практиці Dragon Capital, є набір інтернів на період літніх канікул. У тій сфері, в якій я працюю, дуже цінують саме знання і навички. Ми практично ніколи не дивимося, яка у кандидата освіта. Особливо, якщо він закінчив західний університет. Зазвичай, такі люди на рівень вище кандидатів з дипломом українського вузу. Загалом, це зовсім інший тип людей: у них інші підходи до роботи і до життя. А тим більше, – навички. Тому, коли ми відбираємо майбутніх інтернів, більше дивимося, що вони з себе представляють, і що з них надалі можна буде зліпити.

Якщо говорити конкретніше, дуже важлива ініціативність майбутнього співробітника. Від вас чекають рішучих дій і виконання ніби-то неможливих завдань. Тому не чекайте завдань чи вказівок. Цікавтеся і весь час будьте у поле зору. Ініціативні люди ініціативні в усьому: і в роботі, і в житті, і в саморозвитку. Не бійтеся пізнавати нове, цікавтеся всім, що відбувається в світі, читайте і не забувайте впроваджувати все нове в ваше життя і роботу.

Уміння розставляти пріоритети. Світ навколо нас настільки мінливий! Будьте готові до всього. Так чи інакше, на кожній роботі у вас будуть нові навантаження і стресові ситуації. Щоб скоротити неприємні моменти, намагайтеся розставляти завдання в порядку пріоритетності і заздалегідь організовуйте свою діяльність. Наприклад, продумайте, як організувати роботу з електронною поштою. Повірте, це не просте завдання. У перші роки це не буде проблемою. Але після вас просто завалять листами, і розсортовувати їх стане для вас великою проблемою.

Критичне мислення – новий must have.

На жаль, зараз мало хто приділяє увагу розвитку критичного мислення. Вже зараз деякі роботодавці вносять до списку вимог від кандидатів проходження курсу критичного мислення. Наприклад, в США це базовий курс школи. Практика показує, що викладати критичне мислення варто з 6-7 класу. Тоді воно дає правильні зачатки. На жаль, в українській системі освіти все навпаки. Дуже часто ми чуємо: “Роби так, як сказали, і не став зайвих питань!”. З дитинства нас привчають йти за стадним інстинктом і не міркувати. Дуже часто ми не в змозі зрозуміти і прийняти, що є інші можливості вирішення проблеми. А ще частіше, ми просто боїмося піти неперекор подіям. Подорослішавши, нам доводиться перебудовувати себе і вчитися не плисти за течією.

Контакти. У наш час вони дуже важливі. Намагайтеся заводити нові знайомства ще зі студентських років. І, звичайно ж, намагайтеся їх підтримувати. Можливо в майбутньому, той чи інший контакт допоможе вам вирішити дуже важливе питання або проблему. Крім того, в наш час інформація зростає з великою прогресією. Часто дуже складно зрозуміти, де правда, а де брехня. Тому дуже важливо, щоб у вас були достовірні і перевірені джерела інформації. А ще краще – експерти в тій чи іншій сфері.

Крім усього вище перерахованого, дуже важливе стажування. Як для досвіду роботи, так і для “посилення” вашого резюме. А якщо казати про розвиток, коли ви влаштуєтеся на роботу або займетеся бізнесом, так чи інакше, ви будете продовжувати вчитися. Без цього ніяк. На жаль, наша освіта не дає знань, які потрібні в роботі. Нових співробітників часто потрібно доучувати. Будьте готові до того, що, вже працюючи, першу пару років вам доведеться продовжувати вчитися.

Для того, щоб бути конкурентними на ринку праці, у вас повинна бути не тільки закінчена вища освіта. У вас повинні переважати ініціативність, креативність і критичне мислення. Якщо хочете досягти успіху, не кажіть: “Я не зміг знайти відповідь” або “Такої інформації немає в інтернеті”. Якщо вам дали завдання, ви маєте його виконати. Якщо не виходить, спробуйте інші варіанти. Для цього спробуйте відповісти на питання: “Чому у мене нічого не виходить?”. Вчіться мислити критично і креативно. Побачите, рішення не змусить вас довго чекати, і у вас все вийде.

Головне фото: Kyiv School of Economics

Автори

Застереження

Автор не є співробітником, не консультує, не володіє акціями та не отримує фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний