БЕЗДОКАЗОВО: Білл Гейтс впроваджує план примусової вакцинації населення світу | VoxUkraine

БЕЗДОКАЗОВО: Білл Гейтс впроваджує план примусової вакцинації населення світу

28 Листопада 2020
FacebookTwitterTelegram
923

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють матеріал, у якому висловлюють ряд тверджень про плани Білла Гейтса та «його друзів» щодо примусової вакцинації населення країн світу.

Розвінчуємо основні хибні тези.

Хибна теза 1. Медичний журнал Нової Англії опублікував план Білла Гейтса по масовій вакцинації про те, як через маніпуляції, примус, загрози фінансовому добробуту примусити людей робити вакцину від COVID-19.

На сайті Медичного журналу Нової Англії є розділ, присвячений COVID-19, де публікують статті і дослідження щодо цього захворювання та вакцин, що наразі розробляються проти SARS-CoV-2. Утім, ми не знайшли на сайті «плану Біла Гейтса по масовій вакцинації», у якому б йшлося про те, як примусити людей робити вакцину від COVID-19 через «значні санкції», «тимчасове відсторонення від роботи або неможливість вийти з дому». У той же час, автор матеріалу не наводить посилання чи інших доказів існування такого плану. 

Хибна теза 2. Документ складений авторами з Єльського, Стенфордського університету і Університету штату Індіана, які фінансуються Фондом Білла і Мелінди Гейтс.

Єльський, Стенфордський університети та Університет штату Індіана, дійсно отримували гранти від Фонду Білла і Мелінди Гейтс, пов’язані з питаннями охорони здоров’я та заохочення населення до вакцинації. Утім, немає підстав стверджувати про розробку ними «плану», який би включав примус людей до вакцинації. 

Хибна теза 3. Фонд Білла і Мелінди Гейтс – адепт обов’язкової вакцинації, який марить про євгеніку і контроль чисельності населення.

Фонд Білла і Мелінди Гейтс поміж іншим фінансує ініціативи з масової вакцинації для боротьби з захворюваннями, які можна подолати за допомогою вакцин. Зокрема у бідних країнах, де покриття вакцинами нижче і це могло б мати більший ефект для покращення у сфері охорони здоров’я.

Утім, обов’язковість вакцинації та допуск вакцин у ту чи іншу країну – це прерогатива її уряду та регулюючих органів. 

Щодо євгеніки, то це вчення про селекцію людини, яке на сьогодні вважається псевдонауковим. Автор не наводить жодних доказів про зв’язки між цим вченням та Фондом Білла і Мелінди Гейтс.

Щодо контролю за чисельністю населення, то ми вже неодноразово спростовували подібні тези і пояснювали їхнє походження. Наприклад, тут і тут.

Хибна теза 4. Вже опубліковані дослідження про те, як змусити населення погодитися на ін’єкції експериментальної РНК-вакцини. Клінічні випробування показують, що від РНК-вакцини проти Covid-19 може постраждати більше людей, ніж від гіпотетичного захворювання.

У низці наукових видань публікуються дослідження ефективності та безпечності потенційних вакцин проти SARS-CoV-2, які зараз перебувають в розробці. Утім, ми не знайшли доказів існування досліджень про те, як змушувати людей вакцинуватися.

Також, немає підстав стверджувати про плани з вакцинації населення експериментальними РНК-вакцинами. Експериментальні вакцини застосовують лише на тваринах і добровольцях. Будь-яка вакцина перед запуском, проходить кілька етапів перевірок і випробувань на ефективність та безпечність, і лише після цього потрапляє у масове виробництво і реалізується для населення. Детальніше процес випробування вакцин ми описували тут

Хибна теза 5. Захід 201, організований Біллом Гейтсом у 2019 році, заклав основу для вакцинації 7 мільярдів людей на планеті шляхом залякування пандемією.

Центр безпеки охорони здоров’я імені Джона Гопкінса в партнерстві зі Всесвітнім економічним форумом та Фондом Білла і Мелінди Гейтс справді проводили захід «Event 201» у жовтні 2019 року. Мета заходу, у якому взяли участь провідні медичні працівники, керівники бізнесів та держав, – імітація глобальної пандемії.

У той же час, некоректно говорити про залякування. Наявні віруси постійно мутують в природі. Через надмірне втручання людини в дику природу, завжди існує ймовірність виникнення нового штаму вірусу, який набуде властивість передаватися людині. Тому моделювання пандемій до їх настання чи підготовка до них є цілком обгрунтованими.

Фейкові новини навколо заходу «Event 201» вже спростовували незалежні фактчекери з USA Today та Politifact

Хибна теза 6. Технологія нової вакцини – це нова платформа для модифікації РНК і клітин, яка перепрограмує рибосоми. Наука стає формою рабства, прагнучи перепрограмувати імунну систему людини, щоб зробити її залежною від РНК-ін’єкцій і експериментальних модифікацій людських клітин.

Частина вакцин від нового коронавірусу розробляються як РНК-вакцини. РНК-вакцини стимулюють вироблення антитіл, що запускають імунну реакцію організму і зв’язують патоген. РНК компонент вакцини не взаємодіє з геномом людини і не здатен змінювати його.

Хибна теза 7. Білл Гейтс і його друзі-євгеністи хочуть підкорити собі волю людей через тоталітарні заходи, введені в 2020 році: домашній арешт, ізоляція від сім’ї та друзів, обов’язкове носіння масок.

Карантинні обмеження та протиепідеміологічні заходи на кшталт вимоги носіння маски вводилися окремо урядами країн після початку пандемії COVID-19. Немає підстав стверджувати, що до цього має відношення «Білл Гейтс і його друзі-євгеністи».

Хибна теза 8. Обмеження застосовують, щоб ввести примусову вакцинацію.

У матеріалі стверджують, що жорсткі правила соціального дистанціювання і носіння масок потрібні були лише для того, щоб оцінити готовність людей виконувати вимоги влади і підготувати грунт для введення обов’язкової вакцинації.

Утім, для твердження про майбутню обов’язкову вакцинацію і переслідування людей за відмову від неї немає підстав. У той час, як були підстави для введення вимог щодо соціального дистанціювання та носіння масок в умовах пандемії. Так, локдауни на початку пандемії допомогли знизити кількості випадків інфікування та смертності. 

Проведені дослідження встановили, що обмежувальні заходи (у вигляді обмежень на проведення публічних подій та масові зібрання) показують ефективність у стримуванні поширення вірусу та вирівнюванні так званої «пандемічної кривої» захворюваності. 

Також, низка досліджень підтверджують ефективність загального маскового режиму у стримуванні поширення коронавірусу. Детальніше ми писали про це тут.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний