БЕЗДОКАЗОВО: Українська влада готує провокації, аби звинуватити росію у застосуванні хімічної зброї

БЕЗДОКАЗОВО: Українська влада готує провокації, аби звинуватити росію у застосуванні хімічної зброї

12 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
940

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У міноборони росії заявили, ніби українська влада готує на Одещині провокацію, аби звинуватити росію у застосуванні хімічної зброї. Для цього у санаторій МОЗ України «Приморський» (село Курортне Одеської області) 18 червня прибули представники СБУ. Вони нібито працювали над питанням розміщення та надання допомоги постраждалим від ураження хімічними речовинами. 

Приклад публікації

Телеграм-канали, які координують російські спецслужби, писали, ніби існує ризик «хімічної трагедії» в Україні. «Легітимний», посилаючись на анонімне джерело, пише, ніби Офісу президента потрібно привернути назад увагу світової спільноти, щоб далі отримувати фінансову та військову допомогу. Мовляв, ОП може влаштувати «провокацію, підставу чи імітацію». «Як усі знають, у таких справах професіонали британці, які добре відпрацювали це в Сирії. Нині вони допомагають нашому Офісу Президента в інформаційному супроводі, піарі та розкручуванні», — пише «Легітимний». 

Це — фейк. Росія роками — щонайменше з 2018-го — періодично переконувала, немов українська влада збирається застосувати хімічну зброю на окупованому Донбасі. Почасти цей бездоказовий «аргумент» використовували, аби обгрунтувати необхідність рф «захистити населення Донбасу». Тобто здійснити повномасштабне вторгнення на територію сусідньої незалежної держави під вигаданим приводом. 

Інший мотив цих заяв — залякування жителів тимчасово окупованих територій. Російські медіа регулярно поширюють фейки про спроби українських силовиків підривати склади з хімічними речовинами, зокрема щоб труїти жителів Донецької та Луганської областей. Утім, вони ні разу не публікували жодних підтверджень хоч одній із численних заяв. 

Росія має багату історію звинувачень України у влаштуванні «провокацій», які згодом здійснить сама. Наприклад, 21 березня 2022 року російські військові пошкодили резервуар із аміаком на підприємстві «Сумихімпром». За день до цього представники рф в ООН розповідали про «плани» України застосувати хімічну зброю в Сумах. 

Представники України, США, Великої Британії попереджали, що росія може готувати операцію «під чужим прапором» із використанням хімічної зброї для того, щоб потім звинуватити Україну у розробці та застосування зброї масового ураження. 

Як доказ того, що ОП готує «хімічну провокацію», пропагандисти наводять фейковий «аргумент» — ніи британці здійснювали хімічні атаки в Сирії. Насправді саме сирійський уряд і пов’язані з ним сили здійснили щонайменше 300 атак із застосуванням хімічної зброї. 98% цих атак забезпечили військові та союзні сили Башара аль-Асада, зокрема підрозділ «Сили тигра», яких підтримує росія. Решту атак здійснили ІДІЛ.  Зрозуміло, що ці злочини росії кортить списати на противників, зокрема на Велику Британію, яка в сирійській війні надає допомогу повстанцям проти режиму Асада.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний