БЕЗПІДСТАВНО: Масові лісові пожежі створюють за допомогою дронів

БЕЗПІДСТАВНО: Масові лісові пожежі створюють за допомогою дронів

9 Вересня 2021
FacebookTwitterTelegram
780

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, у якому демонструють можливості дрону, оснащеного вогнеметом. Користувачі соцмереж стверджують, що нібито за допомогою цих дронів і створюють масові пожежі, про які часто згадують у ЗМІ.

Подібні дрони існують, але їх використовують для інших цілей. Безпідставно вважати, що масові пожежі виникли внаслідок використання дронів. 

Дрон, оснащений вогнеметом

У відео демонструють можливості вогнемету TF-19, який є насадкою для дрону. Виробник Throwflame вказує, що ці насадки можна використовувати для особистих і комерційних потреб:

  • для очищення ґрунту або контрольованих сільськогосподарських підпалів (такі підпали допомагають фермерам позбутись рослинних залишків після збору врожаю, видалити бур’яни, запобігти хворобам і боротися зі шкідниками; підпали дозволені тільки в окремі дні, які визначаються на підставі прогнозу якості повітря і метеорологічних умов);
  • для очистки від льоду та снігу;
  • використання в піротехніці;
  • використання під час виробництва фільмів/серіалів як реквізит;
  • для контрольованого підпалу, яким займаються лісники та пожежні задля запобігання лісових пожеж (такі контрольовані пожежі знищують частину легкозаймистого матеріалу та створюють бар’єр для лісної пожежі; у разі правильних дій займання в лісі локалізуються та стихають):
  • для очищення ліній електропередач від сміття;
  • для боротьби із шкідниками та знищення гнізд (наприклад, диких бджіл або ос)

Хоча і лісові пожежі часто виникають через людську діяльність, безпідставно стверджувати, що до цього причетні дрони з вогнеметами.

Причини лісових пожеж

Для виникнення лісової пожежі необхідні три умови: кисень, джерело тепла (сонячне тепло, блискавка, непогашений сірник або цигарка), паливо (сухі дерева, кущі, листя). Більшість лісових пожеж у світі виникає через людську діяльність: необережну поведінку під час відпочинку в лісі або під час ведення лісового господарства, навмисний підпал тощо. Наприклад, у США близько 85-90% лісових пожеж відбуваються саме через ці причини.

Глобальні кліматичні зміни, які теж здебільшого є наслідком людської діяльності, призводять до затяжних посушливих сезонів та значного підвищення температури. За таких умов пожежі виникають частіше, довше тривають і охоплюють усе більше територій. Улітку 2021 року від руйнівних пожеж уже постраждали Туреччина, Греція, США, Канада, Росія, Алжир, Бразилія та інші країни.

Крім того, масові пожежі прискорюють темпи кліматичних змін, оскільки спалення лісів спричиняє викиди вуглецю.

Раніше ми спростовували фейк про те, що нібито не існує доказів негативного впливу людини на клімат. Також рекомендуємо прочитати статтю про європейський зелений курс та можливості впровадженні подібних змін в Україні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний