БЕЗПІДСТАВНО: Столтенберг показав Зеленському копії документів республіканців про збитки державі від дій команди Зеленського

БЕЗПІДСТАВНО: Столтенберг показав Зеленському копії документів республіканців про збитки державі від дій команди Зеленського

20 Травня 2024
FacebookTwitterTelegram
509

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію про те, що Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг нібито показав президенту Зеленському копії документів республіканців, які вони подали в Сенат США і потім передали Трампу. Зазначається, що в документах оцінено суму розкрадання і збитків державі, спричинених діями членів команди Зеленського $12,6 млрд.  

Утім, немає жодних доказів, що Столтенберг показав Зеленському копії документів республіканців про збитки державі від дій команди Зеленського.

Скриншот публікації

Інформація поширилась у мережі на тлі неанонсованого візиту Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга до Києва 29 квітня 2024 року. За результатами перемовин Генсек Столтенберг та президент Зеленський провели пресконференцію, на якій висвітлили деякі з тем, яких торкнулися під час зустрічі. Зокрема, посадовці обговорили ситуацію на полі бою та можливості партнерів у підтримці України, як-от надання додаткових систем ППО та інших видів озброєння і створення спецфонду для української оборони на €100 млрд терміном на пʼять років. Однак у надійних українських та західних виданнях немає жодних повідомлень про те, що Генсек показав Зеленському копії якихось документів республіканців. 

Твіттер-сторінка «ukrainiansfirst» не є надійним джерелом інформації. У її описі немає інформації про власника акаунту. Новини у стрічці не висвітлюють об’єктивно, і низка публікацій просуває наратив про нелегітимність президента Зеленського. До того ж «ukrainiansfirst» вже був помічений у поширенні фейків. Наприклад, ми спростовували інформацію з цього пабліка про те, що на каналі ICTV вийде серіал «Волонтер з народу» із Сергієм Притулою.  

Росіяни часто поширюють фейки про корупцію в Україні. Наратив про надмірну корупцію спрямований на те, щоб Україна втратила довіру партнерів та отримувала менше підтримки у відбитті російської агресії. Крім цього, пропагандисти активно розхитують тезу про нелегітимність влади Зеленського. Раніше ми спростовували фейки про те, що з травня 2024 року президент Зеленський стане нелегітимним.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний