БЕЗПІДСТАВНО: Світовий Банк надає Україні кредити, які ставлять її в кабалу

БЕЗПІДСТАВНО: Світовий Банк надає Україні кредити, які ставлять її в кабалу

30 Грудня 2021
FacebookTwitterTelegram
793

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У Facebook поширюють відео з Остапа Стахіва, де він зазначив, що:

  • Світовий Банк виділив Україні кредити в розмірі $150 млн та 300 млн, які ставлять Україну в кредитну кабалу. Кошти від другого кредиту нібито спрямують на реформи поліції, судів, прокуратури та ВРУ. 
  • В Україні закривають школи та тубдиспансери, тому реформи освіти і медицини неефективні.
  • Поліцейські не мають компетенції слідкувати за дотриманням карантинних норм.
  • Пандемії COVID-19 не існує, вона спланована.
  • Вакцини від коронавірусу — це «невідома суміш».

Утім, це — неправда. Далі пояснюємо чому.

Остап Стахів – противник вакцинації та активний поширювач фейків. 16 листопада СБУ блокувала мережу під кураторством РФ, яка, використовуючи «антивакцинаторські» гасла, намагалася дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в Україні. Лідеру групи – Остапу Стахіву оголосили про підозру за статею 109 ККУ. Раніше ми вже неодноразово спростовували неправдиві тези Стахіва. Про нього та інших ковід-дисидентів ми згадували у статті, присвяченій річниці інфодемії.

Скріншот із відео

Кредити від Світового Банку вигідні для України та сприяють її розвитку

10 грудня 2021 року Рада директорів Міжнародного банку реконструкції та розвитку схвалила рішення про виділення Україні додаткового кредиту в розмірі $150 млн. Кошти спрямовані на підтримку системи громадського здоров’я в Україні та боротьбу з пандемією COVID-19. Цей кредит є додатковим фінансуванням до проєкту «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні». Повернення кредиту в рамках угоди передбачено до 2040 року. 

17 грудня Рада Світового Банку ухвалила рішення про виділення Україні позики в розмірі 300 млн. Відповідну угоду також підписав міністр фінансів України. Однак кошти призначені не для поліції, судів, прокуратури та ВРУ. Вони підуть на сприяння демонополізації економіки та посилення спроможності антикорупційних інституцій, зміцнення ринку землі та кредитного ринку, а також на посилення системи соціального захисту людей похилого віку. 

Також немає підстав вважати, що ці кредити якимось чином шкодять Україні чи ставлять її в залежність від Світового Банку. На відміну від залучення коштів через боргові інструменти (наприклад, від облігацій внутрішньої чи зовнішньої державної позики), кредити міжнародних організацій зазвичай включають пакет реформ, які Україна зобов’язується провести, щоб отримати кошти. Україна насамперед зацікавлена в цих реформах, адже їхня мета — мінімізація корупції, сприяння економічному зростанню, розвитку України та підвищення добробуту українців. Ринок землі може додавати до 3% до зростання ВВП щорічно. Пандемія коронавірусу має вкрай негативний вплив на національні економіки та на благополуччя людей. Особливо це стосується тих людей, які залежні від соціальних виплат, — людей похилого віку. Кредит Світового Банку дозволить «пом’якшити» негативні наслідки пандемії. 

Крім того, Стахів повторив багато тез, уже спростованих VoxCheck. Нагадуємо що:

  • Медична реформа змінює підхід до фінансування медицини на більш ефективний і не передбачає закриття тубдиспансерів. 
  • Суть шкільної реформи полягає не в закритті закладів освіти, а в оптимізації системи навчання. Вона сприяє тому, що більша кількість учнів може отримати якісну освіту.
  • Перевірка COVID-сертифікатів та нагляд за дотриманням карантинних норм входять до компетенції поліції.
  • Існування пандемії коронавірусу доведено.
  • Склад усіх вакцин перевірений та є у вільному доступі. У вакцинах також не виявляли ніяких сторонніх елементів, про що ми писали раніше.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний