Beta

БЕЗПІДСТАВНО: У вакцинах від Moderna і Jonson&Jonson виявили об’єкти зі щупальцями

21 Жовтня 2021
FacebookTwitterTelegram
485

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що:

  • у вакцинах проти COVID-19 від Moderna і Jonson&Jonson виявили об’єкти зі щупальцями;
  • виникнення об’єктів із щупальцями пояснюють тим, що у вакцинах проти COVID-19 від Moderna і Jonson&Jonson через 2 години після виймання з холодильнику відбулися хімічні реакції, що супроводжувалися появою різних кольорів. Стверджують, що ці кольори з’явилися через надпровідні матеріали, а потім зібрались в єдине ціле і створили синтетичний об’єкт із щупальцями;
  • у вакцинах проти COVID-19 від Moderna і Jonson&Jonson виявили метали;
  • в усіх вакцинах проти COVID-19 є графен;
  • у вакцинах є ліпідні наночастинки та чипи.

Скриншот допису

Пояснюємо, що не так.

По-перше, немає жодного підтвердження існування дослідження, про яке йде мова. 

По-друге, немає жодних доказів того, що на фото зображено саме вакцини компанії Moderna та Jonson&Jonson або фото не відредаговані. Раніше ми спростували те, що у вакцині від Pfizer-BioNTech нібито є живі організми — моргеллони. 

Вакцини від Moderna та Johnson&Johnson є прозорими рідинами. Безпідставно стверджувати, що у цих вакцинах відбулися хімічні реакції, що супроводжувалися появою різних кольорів. 

Непроколоті флакони вакцини від Moderna зберігають у холодильнику за температури від 2°C до 8°C до 30 днів, проколоті флакони — від 2°С до 25°C протягом 12 годин. У морозильній камері зберігають нерозкриті флакони за температури від від -50°C до -15°C. Умови зберігання вакцини від Johnson & Johnson — від 2°С до 8°C до закінчення терміну придатності, проколоті флакони — до 6 годин. Цю вакцину не заморожують. 

Ліпідні наночастинки дійсно наявні у МРН-вакцинах, однак, вони безпечні. Принцип роботи цих вакцин полягає в тому, що генетичний код (мРНК) білка з поверхні вірусу доставляється в клітини людини. Для доставки мРНК в клітку в вакцинах використовують ліпідні наночастинки — невеликі структури, що мають верхній шар з жиру, який не розчиняється у воді. Ліпіди захищають мРНК від руйнування, проносять її через організм і доставляють безпосередньо в клітини. Завдяки ліпідній оболонці мРНК може проникнути через клітинну плазматичну мембрану і досягти цитозоля (вмісту клітини).

Використання ліпідних наночастинок в медицині має ряд переваг. Вони безпечно і ефективно доставляють нуклеїнові кислоти, долаючи бар’єри — це дозволяє, наприклад, розробляти ліки від рідкісних генетичних або онкологічних захворювань.

Частину тез ми вже спростували раніше. Нагадуємо, що:

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний

Що читати далі