БЕЗПІДСТАВНО: Валерій Залужний відпочиває на Кіпрі під час широкомасштабного вторгнення рф

БЕЗПІДСТАВНО: Валерій Залужний відпочиває на Кіпрі під час широкомасштабного вторгнення рф

29 Травня 2023
FacebookTwitterTelegram
329

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа та телеграм-канали поширюють неправдиві повідомлення, нібито Головнокомандуючий ЗСУ Валерій Залужний відпочиває на Кіпрі під час широкомасштабного вторгнення. Як доказ наводять фото Валерія Залужного в морі. Пропагандисти додають фото документа та заявляють, начебто Залужний придбав у Греції віллу за €390 тисяч. 

Немає жодного підтвердження, що Валерій Залужний відпочиває на Кіпрі. Найімовірніше фото зробили ще у 2018 році.

Скриншот допису

По-перше, російські медіа посилаються на пропагандистські телеграм-канали, які найімовірніше опублікували старі фото Валерія Залужного. Зворотний пошук у Google Images показав, що фото Головнокомандувача нібито на Кіпрі поширюють лише російські сторінки та деякі користувачі, які підтримують рф. Також у Валерія Залужного окрім офіційної сторінки у фейсбуці є ще одна, однак вона наразі закрита для інших користувачів. Раніше у Валерія Залужного була сторінка з особистими фото в інстаграмі, зокрема там були зображення з відпочинку. Однак зараз сторінку видалили.  

За словами військовослужбовця Анатолія Штефана («Штірліц»), фото Валерія Залужного у морі зробили у 2018 році. До того ж це було не на Кіпрі, а у селищі Урзуф, Маріупольського району. 

На документі, який поширюють у мережі, можна побачити назву «ΚΤΗΜΑΤΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ ΜΟΝΑΔΑΣ» — це витяг з реєстру нерухомого майна у Греції. Власне сам документ має назву — Title Deed та укладається після купівлі нерухомості. 

Фото документа про нерухоме майно, яке поширюють у мережі

Також у вільному доступі Google можна знайти шаблони витягу з реєстрації майна, яке поширюють у мережі. Тож найімовірніше, документ могли підробити. 

Схожий документ про володіння нерухомістю у Греції

Раніше ми вже спростовували схожу дезінформацію про те, що донька Залужного володіє віллами на Канарських островах та у Чилі. Однак документи про володіння нерухомістю підробили, а самі вілли у той час були виставлені на продаж.

Пропагандисти системно намагаються дискредитувати головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Одні російські медіа кажуть, що Валерій Залужний відпочиває на Кіпрі, а інші про «важкий стан» зі здоров’ям. Тоді як на сторінці самого Залужного періодично з’являються дописи пов’язані із війною в Україні. До прикладу, 20 травня 2023 року Валерій Залужний повідомив про телефонну розмову з головою Об’єднаного комітету начальників штабів США генералом Марком Міллі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний