БЕЗПІДСТАВНО: Велика Британія підштовхує Україну до ядерного тероризму

БЕЗПІДСТАВНО: Велика Британія підштовхує Україну до ядерного тероризму

30 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
298

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські ЗМІ з посиланням на анонімні телеграм-канали повідомляють, ніби Велика Британія підштовхує Україну до ядерного тероризму. «Британці вирішили дати публічний сигнал Офісу Президента, що потрібно продовжувати качати кейс АЕС», — пише «Легітимний». 

І додає цитату голови спецкомітету з оборони Палати громад Великої Британії  Тобіаса Еллвуда про те, що навмисне ушкодження ЗАЕС, яке спричинить витік радіації, буде порушенням статті 5 статуту НАТО. Фейкомети пишуть, що в українському Офісі Президента вирішили, що це шанс затягнути НАТО у війну. 

Утім, Еллвуд прокоментував так інформацію про потенційну атаку ЗАЕС із боку росії. Немає підстав вважати, що це був заклик до української влади вчинити акт ядерного тероризму. 

19 серпня британський депутат Тобіас Еллвуд опублікував у своєму твіттері скриншот статті The Times про те, що Росія планує напад на ЗАЕС під фальшивим прапором. І прокоментував: «Давайте прояснимо зараз: Будь-яке зумисне пошкодження, яке спричинить потенційний витік радіації з українського ядерного реактора, буде порушенням статті 5 НАТО». 

Тобто насправді Тобіас Еллвуд писав про загрозу атаки з боку росії, і немає підстав вважати цей твіт закликом до української влади завдати удару по ЗАЕС. 

У Статті 5 Вашингтонського договору (договору про заснування НАТО) йдеться про принцип колективної оборони: напад на будь-яку з держав-членів Альянсу розглядається як напад на них усіх. НАТО вдалася до заходів колективної оборони кілька разів, зокрема у зв’язку з ситуацією в Сирії і вторгненням росії в Україну.

У відповідь на твіт Еллвуда член Палати представників Конгресу США Адам Кінзінгер написав, що будь-який витік радіації вбиватиме людей у країнах НАТО, тож це автоматично задіює статтю 5 Статуту НАТО. 

17 серпня Єнс Столтенберг на спільній пресконференції з президентом Сербії Олександром Вучичем заявив, що перебування російських військ на території Запорізької АЕС створює ризики для всього світу. «Захоплення російськими військами Запорізької АЕС створює серйозну загрозу безпеці цього об’єкта, підвищує ризик ядерної аварії або інциденту і ставить під загрозу населення України, сусідніх країн і міжнародного співтовариства загалом. Необхідно негайно дозволити інспекцію станції Міжнародним агентством з атомної енергії та забезпечити виведення всіх російських сил», — сказав Столтенберг. 

Раніше ми вже писали про те, що рф розміщує свою військову техніку на території ЗАЕС та поблизу неї. Україна не обстрілює станцію, а лише військові об’єкти, які росія зумисно розміщує поблизу. 

Більше інформації про ядерний шантаж росії читайте в статті «Від «Чорнобилем тут і не пахне» до «Україна шантажує рф і ЄС». Еволюція маніпуляцій росії про обстріли ЗАЕС». 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний