Хто блокує реформу податкової міліції | VoxUkraine

Хто блокує реформу податкової міліції

3 Жовтня 2017
FacebookTwitterTelegram
207

Ще кілька місяців і буде рік, як влада не може визначитися з форматом роботи податкової міліції.

Нагадаю, у грудні минулого року у розпал бюджетного процесу депутати внесли зміни до Податкового кодексу, виключивши випадково один з його підпунктів і ліквідували (за версією окремих народних обранців) податкову міліцію. Фактично вона втратила свої повноваження, її діяльність стала нелегітимною.

Історія податкової міліції починається ще з часів Миколи Азарова, який створив податкову міліцію у складі податкової служби ще в 90-х роках (1996 по 2002 рр. Микола Азаров очолював державну податкову адміністрацію – VoxConnector).

Особливими успіхами в боротьбі зі злочинами в сфері ухиляння від сплати податків ця структура не запам’яталась. Проте влада ефективно його використовувала, як інструмент рекету, “кришування” свого бізнесу, вимагання хабарів та створення схем для функціонування податкових майданчиків та конвертаційних центрів. У результаті мільярди гривень не надходили до бюджету.

У стінах уряду неодноразово обговорювалися різні варіанти ліквідації або реорганізації цього органу, однак жодного разу вони так і не стали реальністю.

Після випадкової ліквідації податкової міліції з 1 січня цього року, голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна та депутати цього комітету замість того, щоб створити новий орган – службу фінансових розслідувань (СФР), декілька разів намагалися відновити діяльність старої структури.

У березні минулого року група депутатів підготувала законопроект про СФР. Міністерство фінансів взяло його за основу, доопрацювало і підготувало власний проект закону.

Передбачалося, що склад СФР буде повністю оновлено. Служба перейде на новий формат взаємовідносин з бізнесом. Кабмін схвалив проект закону Мінфіну і направив його у Національну раду реформ. Остання його так і не прийняла.

З останніх новин – президент Петро Порошенко доручив комітету Ніни Южаніної розробити альтернативний законопроект і представити його наступного року. Інакшими словами – президент доручив затягнути цей процес на невизначений термін.

Фактично, це означає, що податкова міліція буде існувати до прийняття нового закону і продовжить функціонувати поза межами правового поля. Не виключено, що зацікавлені особи при владі й надалі шукатимуть способи повернення їй усіх повноважень.

Автори