952 980. Саме стільки, за офіційними даними, юридичних та фізичних осіб не сплатили державі вчасно та в повному обсязі податки станом на 1 жовтня. Сума податкового боргу зведеного бюджету (державний та місцеві) перевищує 81,6 млрд грн, з яких 12,5 млрд грн – це борг підприємств, який сформувався з початку цього року. За останніми даними з початку року заборгованість підприємств перед бюджетом зросла на 18,1%.
Офіс великий платників податкових ДФС надав VoxConnector дані про те, які компанії є найбільшими податковими боржниками держави.
- Укрнафта. Борг саме перед Офісом великих платників податків – 2,074 млрд. Загальний борг компанії перед державним та місцевими бюджетами – 13,4 млрд грн. Левова частка заборгованості сформувалось за рентою. За інформацією ДФС, компанія також не платить у повному обсязі зобов’язання з податку на прибуток. Держава намагається змусити компанію повернути борг у судовому порядку. За даними Офісу ВПП, описано майно “Укрнафти” на суму 11,2 млрд грн.
- Дельта Банк. Борг – 2,051 млрд грн. Банк перебуває у процедурі ліквідації.
- КБ “Південкомбанк” заборгував державі 908,7 млн грн. Банк перебуває у процедурі ліквідації.
- ТОВ “Стейт Оіл”. Заборгованість – 904,1 млн грн. Причинна виникнення – підприємство занижувало свої податкові зобов’язання у 2015-2016 рр. ДФС дорахувала компанії податки, через несплату цих дорахувань виник податковий борг. Як пояснюють в Офісі ВПП, при спробі описати майно, компанія не надала інформації про свої активи.
- Банк “Фінанси і кредит”. Борг – 818,7 млн грн. Банк перебуває у процедурі ліквідації.
- Селидіввугілля не сплатило державі 544 млн грн податків. Стягуються кошти з банківських рахунків.
- Центренерго. Заборгованість – 721,9 млн грн. Податковий борг виник після порушення справи про банкрутство компанії. Причина заборгованості – несплата податку на додану вартість.
- Укрзалізничпостач не сплатило 335,6 млн грн податків. Підприємство ліквідується, діяльності не веде. Його активи передані до Укрзалізниці, яка не погашає борги.
- Львіввугілля має 266,7 млн грн боргу. ДФС намагається отримати дозвіл суду на реалізацію майна компанії в рахунок його погашення.
- Укрхімтрансаміак. Борг – 137,7 млн грн. Підприємство не перерахувало до держбюджету частину свого прибутку.