Кабмін уникнув підвищення тарифів на газ з жовтня. Що далі? | VoxUkraine

Кабмін уникнув підвищення тарифів на газ з жовтня. Що далі?

3 Жовтня 2017
FacebookTwitterTelegram
107

Кабмін відмовився від підвищення ціни на газ з жовтня цього року.

Поки що ця відмова ще не затверджена конкретним нормативно-правовим актом, однак члени уряду і сам прем’єр міністр Володимир Гройсман неодноразово про це заявляли. Від ціни на газ напряму залежать тарифи на газ та опалення для населення.

Один з варіантів, який дозволить залишити ціну на блакитне паливо на теперішньому рівні – зміна формули її розрахунку. Якщо конкретніше – застосування формули хаб-мінус.

Що це означає?

Сьогодні ціна на газ визначається із врахуванням таких компонентів: імпортної ціни на німецькому газовому торговому майданчику (хаб NCG), а також вартості транспортування газу від NCG до західного кордону України через Німеччину, Чехію та Словаччину. Формула хаб-мінус дозволить не враховувати вартість транспортування та залишити ціни для населення на теперішньому рівні.

Позиція уряду в газовому питанні суперечить позиції Міжнародного валютного фонду. Кредитор наполягає на тому, щоб ціна газу змінювалась за вже затвердженою формулою. Відповідно до цієї формули, за розрахунками НАК “Нафтогаз України” ціна з жовтня мала би підвищитися на 19%.

Теперішня позиція уряду у першу чергу пояснюється фактором виборів – адже увесь негатив від чергової хвилі зростання тарифів ляже на Кабінет міністрів Володимира Гройсмана.

По факту, “заморозка” перегляду ціни на газ може тривати дуже довго.

В наступному році фактор виборів буде ще сильнішим, уряд напевне робитиме усе можливе для того, щоб не дратувати населення високими тарифами.

Наслідки від такого кроку – невиконання вимог МВФ та ручне регулювання ціни на газ.

Автори