Якщо МАУ вибере правильну стратегію, SkyUр на ринку авіаперевезень буде важко | VoxUkraine

Якщо МАУ вибере правильну стратегію, SkyUр на ринку авіаперевезень буде важко

15 Грудня 2017
FacebookTwitterTelegram
37

Чи вдасться новому авіаперевізнику потіснити Міжнародні авіалінії України.

У квітні в Україні почне роботу новий український авіаперевізник – SkyUp. Компанія здійснюватиме чартерні перевезення з Києва, Харкова та Одеси та інших міст України за 16 напрямками.

Авіакомпанія суттєво не відрізняється від тих, що вже працюють на ринку. Поки що головний плюс нової авіакомпанії – відкриття внутрішніх рейсів поза Києвом: Львів-Одеса та Харків-Одеса.

Щоправда, я скептично ставлюся до можливості стабільної завантаженості таких рейсів на Боїнг 737-800. На цьому етапі без транзитних пасажирів оптимально на таких маршрутах використовувати літаки меншої місткості.

Ще один момент – SkyUр літатимуть у Дубай, а Дубай – дуже конкурентний напрямок, особливо враховуючи наявність на цьому маршруті бюджетної компанії Fly Dubai.

Важливо, як нова компанія співпрацюватиме з уже існуючими гравцями ринку. Наприклад, SkyUр може підвозити пасажирів на рейси МАУ.

Безвізовий режим створює можливості для відкриття нових напрямків у Європу, і традиційний ринок рейсів на курорти виглядає досить привабливим. Нова авіакомпанія може зайняти ці ніші, і в принципі навіть потіснити з них МАУ.

У МАУ, незрозуміла стратегія: з одного боку компанія розвиває мережу, орієнтуючись у тому числі на бізнес-пасажирів, з іншого – вводить типову цінову політику бюджетних авіакомпаній, що робить її продукт менш привабливим для бізнес-трафіку.

Крім того, МАУ може створити бюджетну дочірню компанію, по типу Transavia (власник – KLM) або Eurowings (Lufthansa). При правильному підході МАУ до цієї справи новій компанії може бути важко. Можливе повторення історії на зразок з Air Berlin, яка не витримала конкуренції з Lufthansa та Eurowings.

Автори