Де реформи? VoxUkraine запускає краудфандингову кампанію на підтримку нового проекту | VoxUkraine

Де реформи? VoxUkraine запускає краудфандингову кампанію на підтримку нового проекту

28 Червня 2019
FacebookTwitterTelegram
2735

VoxUkraine проаналізує стан впровадження ключових реформ в Україні в проекті «Барометр реформ». Час перевірити, де реформи і якими вони в дійсності є.

Індекс реформ – перший проект аналітичної платформи VoxUkraine, заснований на початку 2015 року. Він відслідковує темп реформ в країні. Кожні два тижні сорок експертів оцінюють за шкалою від мінус п’яти до п’яти всі ухвалені закони, постанови та інші нормативні акти, що змінюють правила гри в сферах, дотичних до економіки. Далі ми розраховуємо індекс раунду та визначаємо реформи та антиреформи. А головне – пояснюємо їх суть читачам. iMoRe прагне інформувати суспільство щодо швидкості та глибини процесу реформ в країні. ЗМІ найчастіше приділяють увагу лише найбільш резонансним темам, до того ж  неспеціалістам часто важко оцінити, наскільки суттєвими та важливими були ті чи інші нормативні зміни.

Ідею створити інструмент для моніторингу реформ запропонував професор Олександр Мотиль (американський історик українського походження, професор політології в Ратгерському університеті США). Заснували Індекс та розробили методологію розрахунку члени редколегії VoxUkraine: Олена БіланВероніка Мовчан та Ілона Сологуб, за активної участі Віталія Ваврищука. З серпня 2016 року керівником проекту Індекс реформ призначено Тетяну Тищук.

Що ми вже зробили:

Весь цей час ми оцінювали лише те, що записано в нормативних актах, але постійно чули запит на оцінку того, як ці норми втілюються на практиці. Аналіз імплементації – комплексне і складне завдання, реалізація якого потребує вашої підтримки!

«Барометр реформ»

Наша мета – щоб реформи рухались у правильному напрямку, без затягування та саботування. Це можливо через постійний громадський контроль і тиск. Результати останнього квартального огляду показують, що реформаторський запал помітно згас і темп реформ є найнижчим за час спостережень. Але і це не ключове.

Восени в нас буде новий склад парламенту та кабінету міністрів. Щоб зрозуміти, чи країна рухається в правильному напрямку, треба проаналізувати, де ми опинились зараз.

Українці повинні знати, які зміни має ухвалити Верховна Рада, і що саме повинна імплементувати виконавча влада.

Мало просто ухвалити потрібний закон, його норми мають втілитись в життя та сприяти покращенню добробуту українців. Ми прагнемо подивитись, що насправді змінилось, чи дійсно реформи на папері відповідають реальності, та де є прогалини, які варто невідкладно виправити.

Протягом 6 місяців VoxUkraine проаналізує стан впровадження ключових реформ в Україні та випустить серію статей та мультимедійних матеріалів в проекті Барометр реформ.

Все для того, аби українці розуміли, яким є реальний стан речей. Час перевірити, де реформи і якими вони в дійсності є.

Чого ми досягнемо:

  1. Об’єктивно оцінимо, що змінилось в ключових сферах, що стосуються життя кожного українця, зокрема соціального забезпечення та податків.
  2. Посилимо підзвітність та громадський контроль над народними обранцями, відповідальними державними органами, що зобов’язуютьсяухвалювати та втілювати зміни.
  3. Сфокусуємо увагу суспільства на процесі трансформацій  та пояснимо, що відбувається насправді.

Наша команда: 

Ваша фінансова підтримка піде на:

  1. Винагорода аналітикам проекту – 160 тис. грн
  2. Комунікаційний та візуальний супровід проекту – 80 тис. грн
  3. Винагорода для доброчинців – 10 тис. грн

Підтримай «Барометр реформ» на Спільнокошті за посиланням.

Проект частково фінансується в рамках двох інституційних грантів від МФ «Відродження» та програми «Долучайся» від Pact inc.

Раніше VoxUkraine зібрав понад 1 млн грн в рамках краудфандингових програм:

Реформи потрібні кожному з нас!  Знайдемо їх разом!

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний