ФЕЙК: Американська акторка Прісцила Преслі порадила Зеленському лікуватися від наркотичної та алкогольної залежностей

ФЕЙК: Американська акторка Прісцила Преслі порадила Зеленському лікуватися від наркотичної та алкогольної залежностей

28 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
387

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють відео, на якому американська акторка Прісцила Преслі звертається нібито до Президента України Володимира Зеленського та радить йому пройти реабілітацію від алкогольної та наркотичної залежностей.

Утім, це – фейк. Акторка не називає прізвище президента. Саме відео могли замовити на сайті Cameo, на якому можна купити персоналізовані відеоповідомлення від зірок.

Скриншот допису

У відео Прісцила Преслі звертається до «владіміра» і не називає його прізвища. Тому ми не можемо стверджувати, що акторка звертається саме до Володимира Зеленського. Акторка не згадує про Україну. Крім того, відео має ознаки монтажу, оскільки наприкінці воно різко обривається.

У верхньому лівому куті відео написана назва сторінки акторки в інстаграмі. Проте такого відео в інстаграмі акторки немає. Також його немає у фейсбуці та твіттері знаменитості.

Дуже ймовірно, що ролик замовили на платформі відеозвернень зірок Cameo. На цьому сайті можна замовити привітання від відомих акторів, спортсменів, музикантів з нагоди якогось свята, або ж це можуть бути слова підтримки. Прісцилла Преслі також має сторінку на Cameo, де є зокрема відео привітання з нагоди річниці шлюбу, привітання до дня народження, звернення до фанатів Елвіса Преслі тощо. Інтерʼєр та фон, у якому записані ці відео, а також відео, яке використовують пропагандисти, збігаються. Зокрема, це білі панелі та жовті стіни позаду акторки. Також відео дуже схожі стилістично.

1 – Скриншот із відеопривітання акторки фанатів Елвіса Преслі, 2 – Скриншот відео з пропагандистського посту

Ми вже спростовували фейк, що голлівудські актори Елайджа Вуд та Дін Норріс нібито зверталися до Володимира Зеленського із закликом вилікуватися від наркотичної та алкогольної залежностей. Відео у всіх цих фейках дуже схожі між собою. В усіх відео знаменитості звертаються до «владіміра», а не до «Володимира», і закликають лікуватися від наркотичної та алкогольної залежностей. В усіх відео відмічена сторінка Володимира Зеленського в інстаграмі. У кожному відмічений центр реабілітації від залежностей Hazelden Betty Ford у США, і в жодному відео актори не говорять про цю клініку. Кожне з цих відео поширювали лише проросійські медіа та канали в соціальних мережах, і жодне з авторитетних західних медіа не згадало про ці звернення.

Прісцила Преслі ніяк не висловилася з приводу повномасштабного вторгнення росії в Україну. Ми знайшли лише одне звернення акторки, яке було дотичне до України. 17 березня 2022 року акторка опублікувала на своїх сторінках у фейсбуці, інстаграмі та твіттері заклик допомогти покинутим тваринам в Україні та додала посилання на фонд допомоги тваринам.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний