ФЕЙК: Андреаса Ноака вбили через дослідження про наявність графену у вакцинах від COVID-19

ФЕЙК: Андреаса Ноака вбили через дослідження про наявність графену у вакцинах від COVID-19

26 Квітня 2022
FacebookTwitterTelegram
1021

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що у складі вакцин проти COVID-19 наявний гідроксид графену. Про це нібито стверджує німецький вчений-хімік Андреас Ноак. Додають, що дослідника вбили через його дослідження. 

Скриншот допису

Однак, усі ці тези — неправдиві. 

Смерть Андреаса Ноака

Те, що Андреса Ноака нібито вбили за його дослідження спростували незалежні фактчекери з PolitiFact. До пандемії Андреас Ноак розповідав на своєму YouTube-каналі про альтернативну медицину та харчові добавки Із початком  пандемії він почав стверджувати, що COVID-19 це частина змови, метою якої є винищення людства. 

У листопаді 2021 року у своєму Telegram-каналі Ноак опублікував відео, в якому йшлося про те, що у вакцині від компанії Pfizer-BioNTech проти COVID-19 є графен. Його неправдива теза базувалася на статті дослідника з Іспанії (цей фейк ми вже спростовували тут). 

Згодом відео Андреаса Ноака про начебто наявність графену у вакцині від “Pfizer-BioNTech опублікували на відеоплатформі BitChute, яка містить багато дезінформації. В описі до відео стверджують, що Ноака вбила влада Австрії за його дослідження. 

Через день партнер Ноака опублікував у Telegram нове відео, в якому він пояснив, що той помер від серцевого нападу. Чоловік зазначив, що Андреас Ноак втратив свідомість у своєму будинку, після чого його відвезли у лікарню у Вольфсберзі, Австрія. Пізніше австрійська поліція повідомила, що Ноак помер природною смертю. Похоронне бюро Вольфсберга зазначило, що йому було 57 років. 

Гідроксид графену та вакцини від COVID-19

Гідроксиду графену немає в складі вакцин від COVID-19. Склад кожної з вакцин можна прочитати за посиланнями:

Раніше ми вже спростовували те, що у вакцинах від COVID-19 міститься оксид графену. Зокрема, автори дописів стверджували, що ця речовина міститься у мРНК-вакцинах від компаній Pfizer-BioNTech та Moderna. Також поширювали інформацію про те, що іспанські дослідники начебто помістили вакцину від Pfizer-BioNTech під електронний мікроскоп і нібито виявили, що вона містить 99% оксиду графену. Однак, усе це — неправда. У складі перерахованих вакцин немає оксиду графену. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний