ФЕЙК: «Азов» тренував бойовиків ХАМАС

ФЕЙК: «Азов» тренував бойовиків ХАМАС

30 Листопада 2023
FacebookTwitterTelegram
432

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію про те, що бійці «Азову» займалися підготовкою бойовиків ХАМАС, а також надали їм хімічну зброю. Про це нібито написав журналіст-розслідувач Юсеф Аввад (Youssef Awwad) для єгипетського медіа. 

Це фейк. Ми не знайшли жодної інформації про журналіста Юсефа Аввада. Україна не має та не використовує хімічну зброю, «Азов» не сповідує антисемітські погляди, а напад ХАМАСу на Ізраїль вигідний саме росії. 

Скриншот допису

У дописах посилаються на розслідування єгипетського журналіста Юсефа Аввада. Він нібито отримав фото листування між бойовиком ХАМАСу Ахмедом та бійцем «Азову» Назаром. «Спілкування» між ними відбувалося з кінця липня до середини серпня 2023 року. З повідомлень ми також дізнаємося, що окрім підготовки членів ХАМАС, Україна нібито передала для них хімічну зброю, надану західними партнерами. Бойовики ХАМАСу своєю чергою мали підготуватися до дій у Махачкалі, столиці Дагестану. Разом їх об’єднує «протистояння сіоністам». 

Скриншоти «листування»

Журналіста-розслідувача Юсефа Аввада не існує

Ми намагалися знайти інформацію про «розслідувача» Юсефа Аввада. Проте з даним ім’ям саме журналіста-розслідувача ми не виявили.

Також цю інформацію поширили, до прикладу, такі медіа як «The National» з Нігерії або «The Intel Drop». Перше неодноразово публікувало та продовжує публікувати фейки про Україну. Друге поширювало фейк про купівлю Оленою Зеленською прикрас на $1,1 млн  від ювелірного дому «Cartier». Водночас надійні українські та західні медіа не поширювали новину про те, що українська армія допомагає бійцям ХАМАСу. 

Саме «листування» між Ахмедом та Назаром не містить доказів співпраці між Україною та ХАМАСом. Подібний чат можна створити між двома будь-якими користувачами, підставити потрібні імена, зробити скриншоти та видати як спілкування українця Назара і члена ХАМАС Ахмеда. 

Україна не має та не використовує хімічну зброю

Україна є учасницею Конвенції про хімічну зброю. Угода забороняє розробку, виробництво, накопичення і застосування даного типу озброєння. Його також не передавали західні партнери для України. Російська пропаганда неодноразово звинувачувала українську сторону у застосуванні чи підготовці застосування хімічної зброї. Насправді саме рф використовує її на полі бою.

«Азов» не сповідує антисемітизм 

Російська пропаганда намагається переконати світ, але вже від імені іноземного «журналіста-розслідувача», в українському антисемітизмі. У листуванні помітно згадку про підготовку до дій у Махачкалі. 28-29 жовтня 2023 року там відбулися антисемітські акції. Пізніше росія заявила про дотичність України до їхньої організації, не надавши жодних доказів.

Також у листуванні згадують про боротьбу з сіонізмом, яку нібито підтримує боєць «Азову», хоча насправді бригада та її бійці не мають ксенофобських, нацистських чи антисемітських поглядів (до прикладу, у підрозділі проходять службу люди різних етнічних груп) та засуджують їх. Зокрема, Головний Рабин України Моше Реувен Асман публічно підтримує «Азов» та зустрічається з його представниками, а деякі бійці бригади відвідували Ізраїль. У підрозділі проходять службу як українці, так й іноземці

Україна не підтримує ХАМАС

Відразу після атаки ХАМАСу на Ізраїль 7 жовтня 2023 року російська пропаганда почала поширювати відео, де бойовики дякують Україні за продану зброю. VoxCheck вже спростовував фейки, що стосуються ситуації в Ізраїлі, зокрема про постачання українською стороною західного озброєння для ХАМАС. 9 жовтня ГУР МО повідомило, що спецслужби росії проводять кампанію з дискредитації України на Близькому Сході. Зокрема рф передала терористам ХАМАСу захоплену під час бойових дій в Україні трофейну зброю, виготовлену в США та державах ЄС. 

Інспекції Міноборони США не зафіксували жодних ознак того, що українська сторона продає або незаконно передає західне озброєння. 

Україна не підтримує ХАМАС. Відразу після нападу бойовиків на Ізраїль росія почала використовувати це для просування своїх інформаційних операцій, спрямованих на зменшення підтримки та уваги Заходу до війни в Україні. Події в Ізраїлі частково відвертають увагу міжнародної спільноти від російсько-української війни, викликають суперечності на Заході та потенційно можуть зменшити підтримку України. Також Україна засудила дії ХАМАС та підтримує Ізраїль у його праві на захист. Росія навпаки винесла на голосування Ради Безпеки ООН резолюцію, де не засуджувалося угрупування та ігнорувалися його терористичні дії. Також росія стала першою країною, яка офіційна прийняла делегацію ХАМАС від початку його нападу на Ізраїль.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний