Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють інформацію з посиланням на Міністерство внутрішніх справ Німеччини та видання Bild, нібито через українських біженців у країні зросла кількість сексуальних злочинів. Зазначається, що кількість таких правопорушень проти жінок віком від 14 до 55 років збільшилась на 49%, при цьому 64% сексуальних злочинів на території Німеччини скоюють саме українські громадяни.
Утім, це фейк. Ця статистика вигадана, МВС Німеччини та Bild не повідомляли подібних новин.
Скриншот публікації
Стаття з Bild, зображена на одному зі скриншотів, дійсно існує, однак у ній не йдеться про статистику сексуальних злочинів. Натомість у ній розповідається про німецьку ініціативу Job-Turbo, яку запустили у жовтні 2023 року. Вона спрямована на інтеграцію біженців, зокрема й українців, на ринку праці. У статті зазначають, що ініціатива наразі не принесла суттєвих результатів через слабку економіку Німеччини та факт того, що серед біженців є багато жінок, які є єдиними піклувальницями для своїх дітей та стикаються зі складнощами в пошуку догляду за ними.
Тоді як відео, яке нібито опублікувало МВС Німеччини, немає на сайті та у соцмережах відомства. На вказаних ресурсах, а також у надійних західних ЗМІ, загалом немає повідомлень про те, що внаслідок напливу біженців з України у Німеччині спостерігається збільшення кількості сексуальних злочинів проти жінок.
Згідно з даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, станом на березень 2024 року у Німеччині перебували понад 1,1 млн українських біженців. При цьому повідомлялося, що вже наприкінці 2022 року в країні було понад мільйон біженців з України. Водночас немає жодних згадок у ЗМІ про те, що у Німеччині відтоді збільшилась кількість сексуальних злочинів проти жінок внаслідок припливу біженців.
Раніше ми спростовували фейки й інші фейки про українських біженців: вони нібито малювали нацистську символіку на номерах будинків у Німеччині, зруйнували пам’ятник полеглим воїнам у Польщі та підпалили центр досліджень ДНК у США.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний