ФЕЙК: Карикатура на Зеленського у стилі маніяка з фільму «Сяйво» у Берліні – європейські ЗМІ

ФЕЙК: Карикатура на Зеленського у стилі маніяка з фільму «Сяйво» у Берліні – європейські ЗМІ

13 Грудня 2023
FacebookTwitterTelegram
537

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео нібито видання Euronews, в якому зображене графіті з Володимиром Зеленським в образі маніяка з фільму «Сяйво», який вимагає грошей. Зазначено, що автор карикатури невідомий, а власник магазину відмовився надати поліції запис інциденту з камери відеоспостереження. Додатково повідомляється про статтю німецького видання Der Tagesspiegel, у якій стверджують про зростання антиукраїнських настроїв у Німеччині.

Утім, ці відео та зображення сфабриковані, а видання Euronews та Der Tagesspiegel не публікували такої інформації.

Скриншот публікації

Видання Euronews на своєму сайті та у фейсбуці, твіттері та інстаграмі не публікувало вказане відео. Також відсутня інформація про карикатуру і зростання антиукраїнських настроїв у Німеччині на сайті Der Tagesspiegel та у соцмережах видання. Щобільше, подібних новин немає в українських та світових ЗМІ. Натомість за ключовими словами ми знайшли першоджерело цієї інформації – ним виявився російський телеграм-канал «Шейх Тамир».

Мережа магазинів Denns BioMarkt, на будівлі якого нібито намалювали графіті, дійсно існує – у Берліні розташовані близько 50 таких крамниць. Утім, нам не вдалося знайти будівлю, зображену на відео. У соцмережах Denns BioMarkt, а також у компанії Dennree GmbH, що володіє мережею магазинів, теж немає публікацій про графіті з Володимиром Зеленським.

Станом на жовтень 2023 року у Німеччині 66% населення виступає за надання Україні допомоги. У березні 2023 73% опитаних вважали, що Україна повинна сама вирішувати, коли вступати в переговори з росією, водночас, на думку 49% німців, постачання важкого озброєння в Україну збільшить ризик нападу Росії на західні країни.

Раніше ми спростовували фейки про карикатури на Володимира Зеленського, які нібито намалювали на вулицях Парижа, Мадрида та Мюнхена.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний