ФОТОФЕЙК: У Німеччині розмістили графіті, як Ілон Маск б’є Володимира Зеленського

ФОТОФЕЙК: У Німеччині розмістили графіті, як Ілон Маск б’є Володимира Зеленського

30 Листопада 2023
FacebookTwitterTelegram
421

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють фото графіті з надписом «досить випрошувати гроші» – цю фразу начебто промовляє Ілон Маск під час того, як б’є Володимира Зеленського. Пропагандисти заявляють, що такий малюнок розташований у Німеччині.

Це — фотофейк. На колоні не було та немає зображення Ілона Маска та Володимира Зеленського, його додали у фоторедакторі.

Скриншот публікації

Вуличні знаки на знімку допомогли встановити точну геолокацію білої колони на фото. Вона розташована в Мюнхені на перехресті двох вулиць — Heinrich-Lubke-str. та Lorenz-Hagen-Weg. Однак у Google Maps не можна проглянути, чи є насправді на колоні таке зображення, адже у застосунку немає фото з іншої сторони колони.

Зображення графіті та вказівний знак на фото, яке публікують росіяни

Перехрестя вулиць Heinrich-Lubke-str. та Lorenz-Hagen-Weg, де начебто розташоване графіті. Джерело: Google Maps

На фейковому зображенні та на фото з Google Maps можна також побачити ідентичні помаранчеві будинки та рожевий стенд із банерами. 

Ідентичний помаранчевий будинок та банер з оголошеннями. Джерело: Google Maps

Російські телеграм-канали почали активно поширювати зображення графіті з 6 жовтня 2023 року. Тож на запит іноземних незалежних фактчекерів із Myth Detector мешканець Мюнхена Бакарі Дзуліашвілі зробив декілька фото та відео перехрестя 11 жовтня 2023 року. На його знімках можна побачити, що на колоні насправді немає графіті Ілона Маска та Володимира Зеленського. Найімовірніше, зображення додали у фоторедакторі.

Фото перехрестя, на якому нібито було графіті Володимира Зеленського та Ілона Маска. Джерело: Myth Detector

Раніше ми вже спростовували подібні фейки, нібито в Парижі намалювали графіті з зображенням Зеленського та написом «канібал». Також графіті з дискредитацією Президента України малювали нібито у Нідерландах, Берліні та Лондоні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний