Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють відео видання BBC. У ньому з посиланням на Bellingcat стверджують, нібито Еммануель Макрон може подати у відставку за тиждень до Олімпіади. Причинами такого рішення називають перемогу праворадикальної партії на виборах до Європарламенту та оголошення позачергових парламентських виборів у Франції, а також високий ризик терористичних загроз та неготовність до Олімпійських ігор.
Утім, це — фейк. BBC та Bellingcat не поширювали подібну інформацію. Фейковий «репортаж» створили з окремих кадрів, не пов’язаних між собою.
Скриншот публікації
BBC не публікувало подібне відео на своєму офіційному сайті, а також у твіттері, фейсбуці, інстаграмі чи ютубі. Bellingcat також не поширювало репортаж на своїх ресурсах.
Зворотний пошук фото у гуглі показав, що для фейку пропагандисти використали окремі фото та відео з відкритих джерел. Зокрема, фото з Еммануелем Макроном взяли з інстаграму офіційного фотографа президента Франції.
Ліворуч — скриншот з фейкового відео. Праворуч — оригінальне фото
Уривок відео з проросійською політикинею Марін Ле Пен взяли з ролика на її офіційному ютуб-каналі.
Ліворуч — скриншот з фейкового відео. Праворуч — скриншот з оригінального відео
Кадри з Еліотом Гіґґінсом — британським журналістом та керівником Bellingcat — фейкороби взяли з інтерв’ю на ютуб-каналі 60 Minutes, яке опублікували у 2022 році. Журналіст також спростував «репортаж» BBC у своєму твіттер-акаунті.
Раніше ми спростовували вкиди, що президента Франції погрозами змушують до ескалації війни, а також фейк, буцімто Bellingcat отримали документи, що вказують на зв’язок Гантера Байдена з виробництвом церковного приладдя в Україні.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний