ФЕЙК: «Bellingcat отримали документи, що вказують на зв'язок Гантера Байдена з виробництвом церковного приладдя в Україні» — BBC

ФЕЙК: «Bellingcat отримали документи, що вказують на зв’язок Гантера Байдена з виробництвом церковного приладдя в Україні» — BBC

16 Січня 2024
FacebookTwitterTelegram
406

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео буцімто від BBC, у якому розповідають, що Bellingcat отримали певні документи про Гантера Байдена. Згідно з ними, Гантер Байден пов’язаний з виробництвом церковного приладдя в Україні. Він нібито через свого помічника, який співпрацює з українським виробником церковного приладдя, у 2020 році монополізував сферу з продажу церковного приладдя. 

Проте це — фейк. Засновник Bellingcat Еліот Гіґґінс спростував цю інформацію. Також на сайті організації та BBC немає подібної інформації, оформлення фейкового ролика не відповідає оригінальному стилю BBC News. В Україні немає монополії у сфері продажу церковного приладдя. 

Скриншот допису

На відео відреагував засновник міжнародної розвідувальної організації Bellingcat Еліот Гіґґінс. Він вказав, що воно є черговим російським фейком. 

Також на сайті Bellingcat та ютуб-каналі BBC немає подібної інформації. Фейковий ролик опублікували 6 січня 2024 року, проте британське медіа має зовсім інше оформлення відео. До прикладу, в оригінальному ролику від BBC чорний текст розміщений на білому фоні, який розташований у червоній рамці. Також у відео використали старі фото представників Bellingcat. 

Зліва — фейкове відео. Справа — один з роликів від BBC News 

Зліва — Bellingcat у Гаазі, 25 травня 2018 року. Справа — фейкові кадри

Також у відео підприємство «Рось-Вінниця», нібито пов’язане з Хантером Байденом, називають монополістом, проте у мережі можна знайти велику кількість оголошень з продажу церковного начиння від компаній, які не є її дочірніми організаціями.  Також за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб серед власників «Рось-Вінниця» немає сина Байдена чи його представників.  

Раніше ми вже спростовували фейки, де фігурували Bellingcat та BBC. Наприклад, про те, що Міжнародний кримінальний суд готує справу проти українського політика Давида Арахамії, зв’язок між провалом контрнаступу ЗСУ та атакою ХАМАС на Ізраїль та про витрати Олексія Арестовича на перельоти на приватному бізнес-джеті.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний